56 Günlük Kızımı Nasıl Beslemeliyim?

semih85

merhaba coco yu 45 günlükken sahiplendim ama beslenmesi konusunda çok kararsızım kaliteli bi kuru mama veriyorum vitamin tableti malt macunu ve yoğurt veriyorum. Veteriner iki adet vitamin şurubu vermişti hergün içir dedi fakat düzenli veremiyorum çünkü hırçınlaşıyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim eksik beslensin istemiyorum başka neler verebilirim?

9 CEVAP

Reyyanhan

Vet nasil gerek yok dedi süt tozuna ..annesinden erken ayrılmış ve ihtiyacı var

KedimVar

Bence de 3 aylık olana kadar kullanmalısınız.

KedimVar

Şırıngayla verin. Ya da ensesinden tutarak verin. Yaş mama da verin vermiyorsanız. Kedi sütü tozuyla besleyebilirsiniz.

semih85

cevabınız için teşekkürler. Veteriner kedi sütü tozuna gerek yok dedi mama yediği için kafası karışabilirmiş. Ben sadece sağlıklı olması ve öyle kalması için ne vermeliyim diye düşünüyorum.

semih85

Aldım bunu da severek yiyo :)

Cotontzu_Siri

Kaliteli mama derken?

semih85

Veterinerin ve kedi besleyen birkaç kişinin önerisiyle proplan aldım. Tecrübesiz olduğum için bilemiyorum tabii süt tozunu alıcam ilk fırsatta peki hergün vermeli miyim?

KedimVar

Evet her gün verin. Anne sütü gibi sonuçta annesi onu her gün emziriyor. Ne kadar vereceğiniz arkada yazar. Zaten tek onu içmez mama da yer. Ama maması iyi bir mama değil. Mama konusunda vet lere güven olmuyor.