Tek Kedi İçin 10 Kiloluk Mama Alınır Mı?

duman_cat_world

Merhaba, mutlu forumlar herkese💕💐

Tek kedim var. Mama bayatlamasın diye en fazla 5 kiloluk mama almışlığım var. Ancak 15 kg 12 kg falan paket alındığında kilogram fiyatı cok daha uyguna geliyor. Fotoğrafına koyduğum saklama kabını kullanıyorum, ikeadan almıştım.

Sizce tek kedi icin 10 kiloluk mama almak uygun mudur?

15 CEVAP

Palyaco

10 kg ileri tarihli mama mantıklı plastik bakteri üretiyor ama plastik olmasın

sudedagidir

kesinlikle daha mantıklı. 10 kg proplan alıyorum. 5-6 ay gidiyor. Zaten yapışkan kilitli ambalajında bayatlamıyor.

duman_cat_world

Peki, teşekkür ederim:)🙏💕

Lils

Daha önce 15kg lik mystic almıştım (4 kiloya yakın kuzenimin kedisine verdim) kalanı kloroplast fermuarlı küçük boy torbalara yerleştirip mama paketinin içine dizdim ve bayatlamadı. O yüzden genelde büyük paket tercih ediyorum.

Palyaco

Cam kavanoz kullansan daha iyi plastik kanser yapıyor ve bakteri üretiyor ben 2 tl almıştım 10 adet kavanoz 20 tl tutmuştu a101.de

Palyaco

5 kg aliyor kavanozlar 10 adeti her biri 500 gram

NorthNight

Bi süre yiyeceği kadarını saklama kabına koyup kalanını (mama ambalajı hava alma ihtimaline karşı içinize sinmiyorsa) küçük boy vakumlu hurca doldurup havasını alıp saklarsanız bayatlamaz. Bi kaç haftada bir açıp yiyeceği kadarını çıkarır sonra yine vakumlarsınız

zfrshn

Tabiki en mantıklı olanı bu zaten :)

bademk

Mama koyduğunuz saklama kabı plastik mi ?

hannnngggg

bende 10 kg proplan kullanıp bitirdim hem mantıklı buluyorum hem mantıksız mama ilk kez denenecekse yememe problemi oluyor sevdiği mama alınacaksa tabi kii 👍🏻

duman_cat_world

@bademk
Evet plastik.

duman_cat_world

Düzenli temizliğini yapıyorum @Palyaco

edadnmzr

Ben hiç 10 kg almadım ama bayatlayabiliyormuş ve bayatlarsa da kediniz yemeyecek daha büyük zarar 🤷🏼‍♀️ O yüzden hiç riske atmadım hep 3 kg alıyorum. Bu arada plastik kap sağlıklı değil cam kavanoza koymanızı tavsiye ederim.

Anonymus297519

Ben 3 kg alıyorum cam saklama kabında saklıyorum . Şahsen10 kg almak onu taze tutabilmek biraz zahmetli

Azemm

Merhaba. Büyük turşu - sirke kavanozları var. Hammaddesi cam oluyor onların. Onlarda saklamanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Fazla mama alınca o şekilde saklıyorum. Büyük turşu kavanozları carrefour ve migroslarda hep oluyor, oralardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim