Kedim Mama Kustu

Ltwa

2 aylık yavru kedim mama kustu yani iştahı normal yediğinde çiğnemeden yutuyo gibiydi ondan kusmuş olabilir mi

6 CEVAP

Zzz_zeynep

Nefes almadan yediyse ondan olabilir

simbakedi

hızlı yiyorsa az az sık sık besleyin, bir tepsiye mama tanelerini uzak şekilde koyun o zaman da zorunluluktan yavaş yiyecektir ya da yavaş yeme kaplarından alabilirsiniz ama en son o masrafı yaparsınız. her kedi şu aç gözlülük döneminden geçiyor sanırım benimki de bir ara böyle kusmuştu sonra düzeldi. siz yine de hareketlerini, dışkısını, hala kusup kusmama durumunu kontrol edin. aksi bir şey olursa veterinerle görüşmenizde fayda var

edadnmzr

Bana fazla yemiş de o yüzden çıkarmış gibi geldi. Hızlı hızlı yediğinde genelde mamalar sindirilmeden tane tane çıkar. Küçükken kediler mamalarının hepsini yemeye çalışırlarmış başka kediler gelip yerse diye :d
O yüzden mama kabına az az koyun fazla yiyemesin sık sık az az koyarsınız. Kusma devam ederse veterinere gidin kesinlikle. Sürekli kusması da iyi değil boğazını midesini tahriş edecektir. Ve kusmasının başka nedenleri de olabilir.

Zzz_zeynep

Nefes almadan yediyse ondan olabilir

Ltwa

Evet çok hızlı yiyor

bademk

Eğer mama taneleri varsa hızlı yediği için kusmuş olabilir