Dış Parazit Damlası

Öğrenci olduğum için parazit aşılarını yaptıramamistim şimdi damla alsam kendim yapsam sorun olur mu 2 tane kedim var birbirlerini de yalıyorlar nasıl yapmam lazım

6 CEVAP

duman_cat_world

Dışarı çıkmıyorlarsa dış parazit acil değil. iç parazit daha önemli. Kliniklerde haplar satılıyor hapı yuttuyorsunuz aşıdan daha iyi canını acıtmıyor sonuçta.

hannnngggg

bende dış parazit damlasını kendim uyguluyordum bu hareketimden vazgeçtim çünkü aynı fiyatı ödüyorum fark değişmiyor hem veteriner hekim bir muayene etmiş oluyor damlayı uyguladıktan sonra 24 saat süresi oluyor sanırım kedilerin birbirini yalamaması için temas ettirmemelisiniz zaten adı bu yüzden ense damlası enseye ulasamadıgı için toksik bir ilaç

Kredi ile sadece iç parazit hapını alabildim bu ay hiç dışarı çıkmıyorlar ama korkuyorum birşey olacak diye benden daha tecrübeli olanlar olduğu için soruyorum teşekkür ederim 😊

Palyaco

İç parazit hapı yeterli dışarı çıkmıyorsa

hannnngggg

dışarı çıkmıyorsa gerek yok diye birsey yok biz çıkıyoruz aile üyeleri çıkıyor pireler bize tutunup eve geliyor bizim üzerimizde yasaması vücut sıcaklığımızdan dolayı mümkün değil fakat direk kediye yapısacaktır pireden neler çektiğimi bir ben bir allah biliyor evi sarması arındırması bitiyor gibi olup tekrar bir yerden zıplaması aksatılmadan dış parazitin de yapılması gerekiyor

simbakedi

evde de olsa aksatmadan yaptırmamanız da önemli değil. bunlar önlem olarak yapılıyor çünkü, yani 4 ay sonra da yaptırsanız sorun olmaz ama bu sürede iç parazit olma ihtimali bi tık daha yüksektir sadece