Bulunduğunuz Yerde Dişi Kısırlaştırma Ücreti Ne Kadar?

NorthNight

Muhtemelen çoğu yere göre uyguna yaptırdık ama 1 ay önce sorduk 500₺ dedi bugün 600₺ kısıtlaştırmaya 40₺ de bir yakalık ve 1 adet (4e kırıp vereceğim) antibiyotik hap için para verdik. Dişi kedi bu arada. Sağlıkçıyım az çok kısırlaştırmanın mantığını biliyorum işlemi yani, benziyor bi çok nokta. Cidden bu işlem bu kadar tutarı hakediyor mu? Gerçekten bilmiyorum maliyeti ne bunun. Bu arada veterinere tepkim yok kendisiyle şahsıyla ilgili değil, işine mesleğine saygı duyuyorum. Ama hayvan sağlığının neden böylesine sektörleştiğini merak ediyorum. Toplu taşıma imkanı olmayan ve 90 km mesafeye gidip gelmem, sabah 2,5 yaşında çocukla yola çıkmam tüm maliyetler sonunda eve para suyunu çekmiş dönünce ister istemez bi düşünüyorum

18 CEVAP

Lils

İzmir küçük ilçe 350 dişi kedi. İki kedi için olursa 300

NorthNight

Geçmiş olsun dilekleri için herkese teşekkür ederim, işlem biteli 6 saat kadar oldu umarım biran önce toparlanır. Bu arada fiyatı yazarken detayları unutmuşum gaz anestezi ve estetik dikiş değil. Ama kan bakıldı. Normalde bu fiyata kısırlaştırdığında bir gün gözlem altında tutuyordu, ama biz 2 saat sonra teslim aldık mesafeden dolayı. Yani oda dahil değil.

NorthNight

@duman_cat_world evet baya uygunmuş, gerçi bizimki de bi ayda 100₺ zamlanmıştı biz gidene kadar 🤷🏻‍♀️