Bulunduğunuz Yerde Dişi Kısırlaştırma Ücreti Ne Kadar?

NorthNight

Muhtemelen çoğu yere göre uyguna yaptırdık ama 1 ay önce sorduk 500₺ dedi bugün 600₺ kısıtlaştırmaya 40₺ de bir yakalık ve 1 adet (4e kırıp vereceğim) antibiyotik hap için para verdik. Dişi kedi bu arada. Sağlıkçıyım az çok kısırlaştırmanın mantığını biliyorum işlemi yani, benziyor bi çok nokta. Cidden bu işlem bu kadar tutarı hakediyor mu? Gerçekten bilmiyorum maliyeti ne bunun. Bu arada veterinere tepkim yok kendisiyle şahsıyla ilgili değil, işine mesleğine saygı duyuyorum. Ama hayvan sağlığının neden böylesine sektörleştiğini merak ediyorum. Toplu taşıma imkanı olmayan ve 90 km mesafeye gidip gelmem, sabah 2,5 yaşında çocukla yola çıkmam tüm maliyetler sonunda eve para suyunu çekmiş dönünce ister istemez bi düşünüyorum

18 CEVAP

duman_cat_world

Bursa’dayım erkek kedimi çok güzel bi hizmetle, yakalık takmadan gaz anesteziyle kısırlaştırdım. Dış parazit damlasini da aynı gün uygulattık 510 tuttuk baya uygun.

NorthNight

Tabiiki veterinerlerin tamamen ücretsiz hizmet vermesini beklemek mümkün değil. Söylediklerinize katılıyorum. Ama daha 3-4 aylık kedi sahibi olmama rağmen normalde fiyatı 50tl olan şeyi 90₺ ye satan veterinerde gördüm. Veya kedimin Nd mamayı kullanamadığını elimde kaldığını söylediğim denbize getir sokaktakilere verelim derken aslında bende bedavaya alıp Nd açık mama diye kalanı kendisi satmaya çalışanıda gördüm. Aslında değindiğim nokta insanların hayvanlara yardımcı olma çabasının böylece kullanılması. Dediğim gibi işlemi yapan veterinere asla lafım yok, şuanki şartlarda çoğu kişiye göre uygun bile diyorum dedim de. Ama böylemi olmalıydı diye düşünmüyor da değilim. Zaten ülke ekonomisine bakınca bende sizin gibi ilerleyen günlerde bunun değişmeyip aksine dahada artacağına eminim. @hannnngggg

edadnmzr

Merhaba ben İzmitteyim erkek kedimi 550 ye kısırlaştırdım. Aynı klinikte kuzenim dişi kedisini 700 e yaptırdı. Fiyatlar aşağı yukarı 500-800 arasında. Normal yani ben bundan daha aşağıda duymadım hiç. Dişi kedilerin her zaman erkek kedi kısırlaştırmasından 100-200 lira fazlası oluyor.

edadnmzr

Bir de kan testi ve gaz anestezi estetik dikiş ile yapan klinikler daha fazla fiyat çıkarıyor ama değer. Ben de kedimi bu şekilde testler yapan klinikte yaptırdım sorun da yaşamadık güzelce atlattık bu dönemi. Size de geçmiş olsun bir an önce atlatırsınız umarım 🐾

teddybal

Fiyatlar böyle üç aşağı beş yukarı, minimum sizin söylediğiniz fiyatı veriyorlar her yerde.
Bu arada siz doğru olanı yapıyorsunuz, başkalarının yaptığı hatalar kendi boyunlarına... Kedinize bu iyiliği yapmanız öyle güzel ki, sağlıkla kısırlaştırılır umarım, şimdiden geçmiş olsun.

teddybal

Bu arada ben de sağlık sektöründe çalışıyorum doğru söylüyorsunuz bu kadar pahalı olması zorlama, ama devir böyle bir devir her şeyin cılkı çıkmış durumda her şey ateş pahası..

NorthNight

İzmir için söylediğiniz fiyatlar baya iyi sanırım @Lils ben büyük şehirlerde daha yüksek olacağını düşünmüştüm.

Miscatt

Ne kadar uygunmuş sizin illerinizde.
İstanbuldayım erkek kedi 800 lira dedi kendi veterinerim.
Başka yerleri aradım 400 e kadar var ama.
Dişi kedi için de kendi veterinerim 1400 lira dedi.

NorthNight

@Miscatt 1400₺ Cidden çok fazla 😐

Miscatt

Dizinde yolunuz uzakmış Allah kolaylık versin geçmiş olsun 🤲🏻

hannnngggg

şöyle ki devlet kurumları bile bununla baş edemiyor devlet elini taşın altına koymuyor kaldı ki kliniklerde ücretsiz veya minimum tutarlarda hayvanlar tedavi görsün maalesef ki ülkemizde bu imkansız birsey yani bu adamların kullandığı ilaçlar dükkanlarının kira ücretleri hesaplandığında ödediğimiz tutara sevinmeliyiz bile yani doktorun hastaya ücretsiz bakmıyor oluşuyla veterinerin hayvana ücretsiz bakmıyor oluşu aynı devlet hastaneleri ücretsiz diyecek birisi varsa demesin djjdkd bizden ssk sgk ne varsa kesiliyor zaten vergisini çatır çutur ödüyoruz yani kendi baktığımız hayvanın sorumluluğunu vicdani yükünü başkasına yıkamıyoruz ne yazık ki bende çok isterdim ülke ekonomimiz yüksek olsun refah içerisinde yaşayalım en önemlisi hayvan sevgimiz saygımız üst sıralarda olsun fakat hayvan hakları yasası bile yok bana kendi veterinerim 1000 tl fiyat cekmisti hiç memnun kalmadığım icin bu siteden bilgi alışverişi ile güzel bir klinikte 180 tl kan testi ücreti 650 tl de kısırlastırma ücreti ile 830 tl ye kapatabildim çokta memnun kaldım güvenilir ve temiz bir yerdi profesyonel bir ekipti kısırlastırmanın önemini bildiğim için 7 aylıkken kızgınlığa girmeden hallettim mesela yıl bitiyor her sene veteriner hekimler odası belirli bir taban fiyatı belirliyor o fiyatın altına inemiyorlar zaten kedisini kısırlastıracak olanlar varsa bir an önce halletsin derim güvendiği bir klinikte, daha yüksek tutarlar kapımızda bizi bekliyor olacak çünkü, bir de mama fiyatlarıyla hayvanın refahını sağlığını ömrünü uzatmak icin yapılan bu işlemi kıyasladıgımda verdiğim her kuruş helal olsun diyorum daha pahalı da olabilirdi bir de barınaklar var tabi kısırlastırma için kendi gözüm gibi baktığım kedim icin asla düşünmedim bile bir de sokakta mücadele eden hayvanların hakkına giriyormuş hissi verdiği icin uğramam zaten yeni öğrendim böyle birsey olduğunu son olarak hayır parayı kolay kazanmadım bol bol mesai yapıp evi sadece yatmak icin kullandım

Baliminannesii

600 tl id en son yazın

hannnngggg

iyi insan olabilmek bile mümkün değil gerçekten allah hepimizin hakkında hayırlısını versin işimiz zor kötü günler geri de kaldı şimdi sıra daha kötü günlerde negatifi de basmış olayım 😔

Azemm

Merhaba bulunduğum ilde beş yüz elli - altı yüz lira arasında genel itibariyle. Erkek kedi de üç yüz elli- beş yüz arasında.

NorthNight

Ha şunuda ekleyeyim, kedimizi sahiplenirken cins kedi olduğu için önceden doğurtulup yavruları satılan bir cana yuva olup sadece onun sağlığına ve iyi bir yuvası olmasına odaklandım. Geldiğinde 15 aylık olduğu halde aşıları bile doğru düzgün tamamlanmamıştı. Ama üstünden binlerce lira kazanılmıştı, ben bi kaç ay kenara para ayırarak onun iyiliğini istediğim ve yavrularını satmadığım için mi paşa paşa bu tutarları ödemeliyim. Bunu anlamıyorum.