Kedim Kuru Mama Dışındaki Herşeyi Yerde Yemek İstiyor?

Miscatt

Merhaba arkadaşlar
Şimdi sorunumuz şöyle bayadır takipte olduğum bi konu.Sahiplendiğimden beri kuru mama dışındaki yaş mama olsun haşlama tavuk olsun haşlanmış yumurta olsun porselen kaba koyuyorum ama Misket kabından ya ağızıyla çıkarıp yere götürüp orda yiyor ya da patisiyle yere çıkarıp öyle yiyor.🤦🏻‍♀️
Bı durumu yaşayan var mı daha önce neden böyle yapıyor sizce ?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙏🏻🌸

12 CEVAP

edadnmzr

Evet benim kedimde yapıyor bunu tabaktan ağzına alıp yerde yemeye devam ediyor ben de bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

orhdoner

Aynısını bizimkiler de yapıyor ben de bilmiyorum anlam veremedim verdiğim tabakta düz tabak bıyıkları değmiyor içine gene de kenara götürüyor ağzında 🤷🏻‍♀️☺️ Takipteyim konuyu bilen varsa aydınlanırız biz de 🙏

bademk

Tabak çapı küçük ve derin olduğu için olabilir bıyıklarının kaba değmesinden hoşlanmıyorlar.

diablerose

yerden yemek kolayina geliyor. biz insanlar bazi yiyecekleri catali birakip elimizle yiyoruz ya hani daha rahat olsun diye, onlar da ayni sekilde daha rahat yemek icin tabagin disina cikartip yiyor ugras gerektiren yiyecekleri ozellikle

Miscatt

@bademk
Aslında koyduğum tabak geniş ve yayvan.

hannnngggg

buna whisker stress deniyor bıyıklarının kaba değmesi titresmesi onu rahatsız ediyor benim kedimde böyle bir durum yok sokakta beslediğim kedilerde bu şekilde güzel güzel kaplara koyup mama veriyorum kabı devirip yerden yemeye devam ediyor çay tabağı ya da yayvan düz bir tabak deneyebilirsiniz

Benim kedim de aynısını yapıyor. Her kedinin huyları farklı oluyor. Bir tane dişi kedim vardı O tabağında yerdi. Ama erkek Kedim Rahatlığı seviyor sanırım Yerde yiyor :))

Palyaco

Dar mama kapları kullanın bıyıkları dışarıda kalacak şekilde

Miscatt

Birde gazete serdim öyle de denedim yok gazetenin üstünde de yemiyor yine halıya çıkarıyor 🤦🏻‍♀️

edadnmzr

Benim verdiğim tabak da dümdüz, tavuk haşladığımda o düz tabaktan da yere indiriyor 🤷🏼‍♀️ Pek tabakla ilgisi varmış gibi gelmedi. Kuru mama tabağı derin mesela asıl ondan rahatsız olmalılar o zaman. Bence çiğnemeli şeyleri daha rahat yiyebilmek için yere taşıyorlar.

Miscatt

@edadnmzr
Mantıklı geldi çiğnemeli olduğu için dediğiniz gibi.
Ama keşke bi çözümü olsa yerler ne kadar temiz olursa olsun yine de içim rahat etmiyor yerde yemesine.😐

Miscatt

@Palyaco
Çay tabağı bile denedim 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️