Kedimin Ağzı Kokuyor ?

Selam arkadaşlar 3 aylık kedimin ağzı kokuyor ne yapabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var

9 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle ağzına bakın yara olabilir dişetlerine de bakın kızarıklık varmı herşey olabilir yedigi mamadan kaynaklı da olabilir.

edadnmzr

Diş etlerine bakın kızarıklık var mı? Yoksa diş değiştirme dönemine girecek yakında o yüzden kokuyor olabilir. Kullandığınız mama da koku yapıyor olabilir.

edadnmzr

Evet o yüzden olabilir diş etlerinde problem yok değil mi?

Mamasını kendim yapıyorum tavuk, patates. Daha kuru mamaya geçirmedim. Muhtemelen diş çıkardığı için yapıyor hem çok saldırgan hem de çok ısırıyor

hannnngggg

3 aylık kedi kuru mamaya geçmekte biraz geç kalmış sanki daha sonra reddedebilir kuru mama yemeyi bence bir an önce kuru mamaya geçin derim

fcylan

Merhaba benim kedimde de ağız kokusu oluşmuştu, veterinere götürdüğümde dişlerinde ve diş etlerinde sorun görmedi sonra çok mu yaş mama veriyorsunuz diye sordu. Kuru mamanın ağız sağlığı için daha iyi olduğunu, yaş mamanın ağızda kalarak daha çok kokuya sebep olduğunu söyledi. Koku ve ağız sağlığı için "Bio Pet Active Biodent Kedi & Köpek Suya Damlatılan Koku Önleyici Ağız Bakım Damlası" kullanıyoruz. Hiç koku kalmadı şükür, suyuna karıştırıyorum. Su içmesini de engellemiyor.

ozge1985

Ağız kokusunun çoğunlukla Yaş mama kaynaklı oldugunu bize de veteriner söylemişti. Bazı kuru mamalarda ağız kokusu yapıyor malesef

Evet çok şükür yok sevindim 😄

Evet olabilir em kısa sürede kuru mamaya geçeceğiz teşekkğr ederim herkese 💖