Kedim Neden Saldırganlaştı

Bitmek bilmeyen bir enerjisi var son zamanlarda sürekli oyun oynuyoruz falan ama bana mısın demiyor. Sürekli ısırılıyoruz, üstümüze atlıyor,eşyaları dağıtıyor, az uyuyor. İnanılmaz saldırgan aslında eve geldiğinden beri bizim farklı hiçbir davranışımız olmadı ama kedinin davranışları değişti. Bir de her şeyi koklamaya başladı. 4.5 aylık dişi Ankara kedisi kırması

4 CEVAP

Superisi814

Kedinizin oyun oynamaya ihtiyacı var..Yavru kedilerde birbirleri ile atlamalı zıplamalı oyun oynar , birbirlerini ısrırır.Biz insanların derisi daha hassastır acır..Yavruyken benim kdim benimle yakalama oynar , avcılık oynardı..Küçük bir top , kedi oltası vb ile ilgisini oyuncağa kaydırın.Acıtma anlarında ise eğitin..Kediniz çok sağlıklı duruyor anlatımınıza ve yaşına göre..

yokistead

Kızgınlığı girmeye başlıyor galiba o yüzden davranışları değişip sürekli koklama eğilimli olabiliyorlar. Kısırlaşana kadar sabredilecek maalesef :)

Palyaco

8 aylık olana denk cok hareketli ve yaramaz oluyorlar oyuncak sayısını arttırın ısırma için ise mantabi koku alın dişleri kaşınıyor

Sürekli oyun oynuyorum tüm günüm gerçekten onunla geçiyor olta ip top ne ararsınız cevizle bile oynuyoruz öyle düşünün. Yeterli mi gelmiyor bilemedim ki derslerim var şu an sabahtan öğle saatine kadar giriyorum o zman tepemden inmiyor oyun falan da oynayamıyorum ne yazıkki tam oyuncu olduğu zmanda belki bu yüzden kızıyor olabilir bilemedim.