Kısır Kedimin Sıkıntısı Mı Var?

ozge1985

Oğluşumu 10 ay önce kısırlaştırdık. Şuanda bacağımı uzatarak oturduğumda çiftleşme pozisyonuna geçip sürtündü ve bunu 2 defa yaptı. İşaretleme olmadı ama neden bunu yaptığını anlamadım. Evde başka kedi yok ve başka kedilerle temas halinde de değil, evde tek kedi. Şuan 1 buçuk yaşına yaklaştı. İlk kedim olduğu için anlam veremedim. Yardımcı olabilen varmı?

2 CEVAP

orhdoner

Merhaba bazen kısır olan kediler de içgüdüsel kalabiliyor hareketler bol bol oynatmaya çalışıp kafasını dağıtın ki unutsun

Miscatt

@orhdoner’in dediği gibi bu birazda içgüdüsel ve ayrıca da karakter meselesi.
Benim veterinerim bunu kısırlaştırılan her kedinin yapmayacağı gibi uzun vadede böyle yapan kedilerin de olduğunu söylemişti.
Bencede kafasını dağıtmak adına oyun oynatın biraz yormak en mantıklısı bu süreçte dikkatini başka şeylere yönlendirin.