Yemek Motivasyonu Olmayan Kedi Nasil Mutlu Edilir

diablerose

kedim yemekle sevindirik olan biri degil. en sevdigi sey apartmanin icinde gezmek. tasma da takmadan apartmanda gezdiriyorum ama cok tedirgin oluyorum. bi de eve döndürmesi zor gibi oluyor. kucaklayip getirmem gerekio ve kucak hic sevmio. buaralar sıkıldı hayvan. nicedir gezdirmedim. naapsam da mutlu etsem hayvanimi

5 CEVAP

hannnngggg

kedilerin yemek yerine oyun oynamayı tercih ettiğini okumustum bir yerde yani aç kalsa da oyun oynamak keşfetmek onlar için daha önemli meraklı canlılar evinizde balkon var mı varsa balkona kedi filesi korumalıgı yaptırabilirsiniz benim kedim balkondan içeri girmiyor havalar soğumaya başladı balkona çıkmak icin ağlıyor daire kapısı açık kalınca apartmanda gezinmek istiyor biraz izin veriyorum içeri kendisi giriyor alışkanlık haline getirmese bari

Warriorsans

Alışkanlığını değiştirmeye çalışabilirsiniz. Belli zamanlarda tasmayla gezmeye çıkarabilirsiniz. Birde kediniz kısır mı acaba?

blue_hpood

göğüs tasmasına alıştırın. tasmasız çıkarmayın üzülürsünüz sonra. çevrede çimenlik bir alan varsa, başka kedi köpek vs yoksa oraya götürebilirsiniz. biz hava güneşliyken çıkıyoruz bir saat kadar, kendine geliyor şebek:)

blue_hpood

uzmanı değilim fakat göğüs tasmasına alıştırma sürecinden sonra bence sorun yaşamazsınız. ev içerisinde önce tasmayı bulundurun, bir hafta sadece ortada dursun, diğer hafta göğsüne takın, evde dolaşsın, diğer hafta ipini takın evde dolaştırın, dördüncü hafta apartmanda deneyin bakalım. biz berlinle hava güneşli olduğunda çıkıyoruz, şimdiye kadar bir sorun yaşamadık, sadece köpeklerle karşılaştık, kutusuna koyup gitmelerini bekledim. bir de tasmayı bırakmayın, ne olursa olsun. bir kez kaçtı elimden, doğru ağaca:D

diablerose

kedim kısır. ürkek olmasina ragmen yeni mekanlarda bulunmayi seviyor. eve ilk getirdigimde bile hic saklanmamisti. gogus tasmasini dusunup dusunup vazgeciorum. olumsuz konusan da cok. iyi bilen tecrubeli kisiler detayli yonlendirse aslinda cok istiorum tasmayla gezdirmek