Tüy Sorunu

Bortce

Merhaba, iki tane s.fold kedim var bitanesi 1 yasinda oburu 6 aylik civarinda oldu, inanilmaz tuy dokuyorlar ne yapabilirim acaba bir ilac vitamin var mi

12 CEVAP

KedimVar

Kesinlikle furminator kullanın. Benim de iki tane Scottish foldum var ve öyle çok da dökmüyorlar. Düzenli tarayın, balıklı mama kullanın, malt macun kullanın.

maya19972017

düzenli şekilde tarağı ile tarağın

Cnnglr3

Mama degisimi yapabilirsiniz ve ek olarak vitamin alabilirsiniz

sezind

Mevsimsel olarak tüy döküyorlardır. Yine de bi nevi azaltmak için "furminator" ile tarayabilirsiniz. Tavuklu mamaya alerjileri varsa bu yüzden de döküyor olabilirler. Balıklı mama deneyebilirsiniz.

Bortce

Evet bende vitamin siparis verdim,tesekkurler

Bortce

Herkese cok tesekkurler :) furminator sırtta derisinde tuy kaybi yaşatiyormus ilerde haberiniz olsun

Fyavuzzz

Vitamin desteği faydalı olabilir

Heiter

Normalde scottish cinsinde tüy az dökülür ve taranma ihtiyacı çok yoktur. Bence sizin sorununuz için mama değişikliğini deneyin. En azından uygun gördüğünüz bir mamadan az miktarda alıp, emin olup geçiş yapabilirsiniz. Yoksa taramayla falan dökülmenin azalacağını sanmam.

mama olarak ne kullanıyorsunuz?
düzenli olarak tarıyor musunuz?
ek bir şey veriyor musunuz?(yoğurt,meyve,ev yemeği)

Anonymus827062

Tavuklu mamayi bırakın protein yoğunluğundan döküyorlar. Balık veya etli mamaya geçin normale dönecekler. Yaş mama da da tavuk agirlikli ise haftanın her günü değil haftada iki veya üç kez verin. Düzenli tarayin haftada iki üç kere. Duzelirler.

Anonymus827062

Bir de dökülme diye kastettiginiz durumun miktarı ne kadar abartıyor da olabilirsiniz;)

Anonymus827062

Vitamin almanıza gerek yok en basit öneri patates ve haşlanmış yumurta yüksek oranda biotin vardır. Onun tuyleri ve deri ihtiyacı için tek önemli vitamindir. İnsan sagligi içinde aynı şekilde. Saç dökülmesi cilt ve tırnak için biotin takviyesi kullanılır. Doğal olarak ise patates, yumurta süt ürünlerinde bol miktarda mevcuttur.