Acil! Kedim Tuvaletini Eve Yapıyor

Sifrapes

Merhabalar 1 yaşını yeni yeni geçen erkek sarman cinsi kedim yataklara çişini yapıyor. Her zaman değil arada çişini yataklara yapıyor. Kaç defa yorgan çöp oldu. Hatta giyinme dolabına kakasını yaptığı dahi oldu. Ailemle yaşıyorum ve artık kediyi sahiplendirmeyi düşünüyorlar. Kristal kum kullanıyorduk onu bıraktık ince taneli aldık şuan karbon kullanıyoruz hâlâ aynı. Ne yapabiliriz lütfen yardımcı olunnn

10 CEVAP

orhdoner

Merhaba kısırlaştırılmamış kedilerde normal kısırlaştırmanız gerekiyor kızgınlıktan dolayı yapıyor böyle

duman_cat_world

bu durumu ben de yasadim maalesef, hatta o kadar caresizdim ki, seni cok iyi anliyorum... ailem de sahiplendirelim diyodu sonra ben kızgınlıktan dolayı yaptığını fark ettim... ve kısırlaştırdık şu an mutlu ve huzurlu yaşıyoruz çok şükür

hannnngggg

yapar doğal bence kısır değil çünkü bence bu hareketi huy haline getirmeden bir an önce kısırlastırın

blue_hpood

acilen randevu alıp kısırlaştırın.

edadnmzr

Kısırlaştırmalısınız

Sifrapes

Ve kedimi kısırlaştırmadık.

diablerose

kisir degil mi

Sifrapes

Hayır kısır değil

Sifrapes

Ama koku bırakma değil normal çişini yapıyor. Hatta dolabın içine kaka bile yaptı

D-O

Benim erkek kedim de kizginlikta her yere isemeye baslamisti. Bazen koku birakiyordu puskurterek, bazen de normal cisini yapiyordu. Kizginlikta olabilir ve bunun tek cozumu kisirlastirmak. Zaten erkek kediler icin daha kolay bi islem hem de sağlıkli :)
Bazen de tepki olarak yapiyorlar. Benim kedim camdan baska kedileri sevdigimi gorurse hemen yorganima isiyordu. Gizli gizli kedi seviyordum :)
Size kizmis olabilir, kiskanmis olabilir, kum kutusunu sevmiyor olabilir, veya baska bir sağlık sorunu olabilir. Bence bir veterinerinize de danışın emin olun