Çağırınca Gelmeme Sorunu ....

Arkadaşımın aynı bahçedeyiz daha doğrusu Mex adında bir alman av terieri var ...


Arkadaşım köpeğini salınca hiç geri gelmiyor alıyor başını gidiyor arkdaşımda ezilicek diye çok korkuyor tabi bende benim köpeğim nereye giderse peşinden gidiyor ama sonra ayrılıyor nasıl olabilir çağırdığımızda gelmesi ?


Resimdeki siyah köpek odur !


13 CEVAP

_ggunes
_ggunes

110299

Köpekler çocuk gibi oldukları için üzerinde kesinlikle otorite kurmanız gerekli yoksa her istediklerini içgüdüsel davrandıkları için yaparlar ve söz dinlemezler. Gel komutunda ben oğluşuma genellikle başka bir yöne doğrulduğunda sert bir şekilde hayır komutu veriyorum sürekli zamanla öğreniyorlar zaten.

kenzei
kenzei

153

Ben kızıma şu şekilde öğrettim ilk önce kapalı bir mekanda ve dikkat çekici şeylerin olmadığı bir mekanda köpeğiniz biraz takılsın koşsun oynasın vs fakat kayışını çıkarmayın sonrasında GEL deyin biraz otoriter ve sert bir şekilde hafifte kayışından çekin yanınıza geldiginde onu sevin ve ödül verin köpek bisküvlerinden falan işe yarayacaktır. olmazsa internetten bir bakın son çözüm oalrak profesyonel bir eğitimciden yardım alın :)

kenzei
kenzei

153

Virgül tuşum yok anlatım karışık olmuş olabilir anlamışsınızdır umarım bu arad ailerledikçe sırasıyla ilk önce gel deyip kayıştan çekmeyin sonrasında kayışını yere bırakın serbest oldugunu sansın bu şekilde en sonunda artık tasmasız kayışsız yardırın

Siranum
Siranum

394

YAPACAĞIN EN GEREKLİ ŞEY EN SEVDİĞİ OYUNCAĞIYLA OYNAT GEL OĞLUM VEYA KIZIM GELDİĞİ ZAMAN ÖDÜL MAMALARI KULLAN ZAMANLA ALIŞIR VE KÜÇÜK BOY KOPEKLER YANİ MİNYATÜR KÖPEKLER ÖYLEDİR SIKINTILI KOPEKLER TATLI OLDUKLARI KADAR BAŞINA BUYRUK VE İNATÇIDIRLAR :))

zaten bahce içinde martiyle oynarken hep salık dolasıyor sonra kopek goruyor hopp mex kayboldu ... allahtan marti boyle degil bakmam bile yetiyor ama bılmıyorum cocuk gıbı .

_ggunes
_ggunes

110299

Daha küçükse bide başıboş kesinlikle gezdirilmesin serbestliğe alışır hiç dinlemez . Hayır komutuyla sert bir şekilde öğretilmesi ve biraz da korkutulması lazım =)

Ben kizimla oynarken islik calip cagiriyordum, mama vericegim zaman da islikla cagirip mamasini veriyordum evin icinde, sonra isliga alisti simdi iki sokak oteden isligi duyup geliyor. Hem konusmadan farkli oldugu icin daha cabuk ilgisini cekiyor. Belki sizde de ise yarar.

cimbi
cimbi

104

elınızde mutlaka mama veya odul maması olsun hr gıttıgınde burda veya alıstırsın gelır benım cımbızım geldı ıse hepsı gelır :)

Mex biraz keyfine düşkün bizim dediklerimizi yapmıyor .. cok denedık sert konustuk odul maması verdık ama dınlemıyor martiyi ve pashayı nasıl egıttıgımıde unutunca kopegı egıtemedık :(

Melisa-Riko
Melisa-Riko

169

eğitmeniz gerek videolar izleyin

1453Fatih
1453Fatih

3989

Youtube de eğitim viddoları var onları izleyebilirsiniz

zibityus
zibityus

11756

otoriter sert korkutmak bu tarz söylemlere kulak asmayın, köpek korkarak ya da çekinerek yapacaksa hiç yapmasın aranızdaki ilişkide saygı ve güven olmalı olumsuz davranışlarınız işe yarar gibi görünür başta fakat aranızdaki ilişkiye vereceğiniz zararın sonuçları daha kötü olur. gelmek zorunda değil köpek siz çağırınca çünkü onlar bizim emir kullarımız değiller. çok iyi eğittiniz sanarsınız milyonda bir olasılık köpek gelmez ve bir kaza geçirir sorumlusu sizsiniz köpek değil burada. bu duruma kendinizi ve köpeği sokmayın.

Tengu
Tengu

14282

soru 2014 te yazılmış..

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 4139 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 52928 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR