Acana Mama

Lavinia17

Merhabalar
Kedim yedi buçuk aylık ve bugüne kadar en çok acana mama ile besledik.
2 gün önce kedimin idrarının az olduğunu ve daha çok su içtiğini fark ettim akşama doğru idrarında kan olduğunu fark ettim emin olmak için bir gün daha bekledim ve sonuç yine aynıydı.
Bugün veterinere gittik idrar,kan,biyokimya testleri yapıldı erkenden fark etmişim şükür ki..sebep olarak veteriner hekim acana mamadan dolayı olabileceğini söyledi.
Eğer hemen fark etmeseydim böbrek hastalığına kadar ilerlermiş durum:(şimdi antibiyotik tedaviye başladık inşallah iyileşir lütfen dua eder misiniz💜
Ayrıca veteriner hekimimiz bana hep hills,pro plan,Royal canin kullanmami önerirdi ben de kendisi satiyor o yüzden öneriyor diye düşünüp acana ile ısrar ediyordum maalesef çok yanlış düşünmüşüm...
Sizleri bilgilendirmek istedim

12 CEVAP

Palyaco

Herzaman burda söylüyorum acana orijen kedilerde sıkıntı yapıyor içeriği çok karışık ve agar geliyor çok geçmiş olsun kizilcik takviyesi ile iyileşir kediniz bir su bardağı sıcak su press makinesine koyun içine 2 kasik kizilcik koyun 15 20 dakika sonra süzüp bir kavanoza koyun dolapta saklayın her yasmamasina 1 çay kasigi ekleyin sulu olsun yasmama haftada 2 sefer yapin

simbakedi

cok uzuldum maalesef. biz de kullaniyoruz uzun zamandir sorun yasamadik hic, yine de biofeline urinary aldim. diger mamalarda da bu sorunun olmayacaginin garantisi yok benim gozumde, o yuzden hicbir mamaya bel baglanmamasi gerekildigini dusunuyorum. erken fark etmissiniz iyi ki cok gecmis olsun tekrardan❤️

AslanPati

Merak ettim Acana neden böyle bir problem yapıyor veterineriniz bir şey söyledi mi ? Çünkü protein oranı olarak Royal Canin ve Proplan mamalar da aynı seviyelerde(hatta Proplan daha yüksek)

Palyaco

Buna nd agar proteinde dahil

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Allah tan zamanında farketmişsiniz çok üzüldüm umarım atlatır çabucak yavrunuz ❤️

Warriorsans

Çok geçmiş olsun biz de acana kullanıyoruz ama bir sorun yok şu anlık umarım da olmaz. Royal proplan ve hills markalarını hayvan deneyi yaptığı için tercih etmem zaten. Ben biofeline ürenary tablet de kullanıyorum belki önlem açısından o da iyi gelir

duman_cat_world

Biz de Acana kullanıyoruz ve bi sıkıntı yaşamadık bin şükür kedim zaten hareketli çok su içiyor... Umarım bizde yaşayamayız,sizin kedinize de çok geçmiş olsun🤍

citirbebegim

Valla acana bizde de sorun yaptı maalesef. Çok büyük umutlarla almıştım 3 paket ama ishal yaptı. Bitmek bilmeyen ishal 🤷🏻‍♀️

Lavinia17

protein oranından söyledi ama ben kedimi kısırlaştırmak için birkaç klinkle görüştüm mama olarak acana kullanmak istediğimi söylemiştim bana acanayı önermemişlerdi.
bi veteriner hekime diğer mamalar ile protein oranı aynı demiştim açıkçası ben okuldaki arkadaşlarımla irtibat halindeyim ve böbrek hastası,üriner problem yaşayan kediler genellikle ya acana ya da nd kullanıyor dedi.
diğer mamalardan da olabilir elbette ama bu mamayı kullanıp bu rahatsızlığı yaşayan kedi sayısı daha fazla dedi özellikle erkek kediler kullanmamalı dedi.
@AslanPati

Lavinia17

Teşekkürler😔 @Palyaco

Lils

Ben de uzun süre acana, nd, orijen kullanılması taraftarı değilim. Proplan, Hills, Royal Canin den başka marka kullanılmamalı gibi geliyor ama bütçe olarak zorluyor birçok kişiyi. Ben de o bütçede mamayı sürekli alsam bile içinde domuz yağı olduğu için pek rahat etmem. O yüzden dönüşümlü gidiyorum.

AslanPati

@Lavinia17 teşekkürler