Su İçmeme Ve Kabızlık

pablopicasso

Merhaba

Kabızlık nedeniyle, zorlu bir süreç yaşıyoruz bir kaç gündür. Su içmeyi öyle azalttı ki… Bu da büyük bir etken oldu.

Sizde durumlar nasıl? Bu sorunu ( su içmeme) nasıl aşıyorsunuz?

Önerilerinizi rica ediyorum. 😔😔

8 CEVAP

Gimlihanim

Yaş mamaya su ekleme güzel çözüm. Ek olarak haşlama yapıp suyu ile birlikte verebilirsiniz. Bir de miamor kedi çorbaları var birazcık sulandırıp verirseniz içeceğini düşünüyorum.

Palyaco

Su pınarı kullanın yasmamaya suda ekleyebilirsiniz

orhdoner

Merhaba ben de su şelalesi var çoğalttılar biraz daha aldıktan sonra ayrıca başka yerlere de su koyuyorum büyük cam kaplarda faydası oluyor. Yaş mama verin bu ara haşlama birşeyler yapıp suyuyla da verebilirsiniz çok iyi geliyor. Probiyotik yoğurt ve kefir de kabızlıga bire bir etkili kesinlikle kullanın derim. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Yavrunuz umarım eskisinden daha iyi olur kısa zaman da bol bol da suyunu içer umarım 🙏

bademk

Yaş mamasının içine su ekleyip verebilirsiniz ben arada böyle yapıyorum

NorthNight

•Yaş mamaya su eklemek
•Musluğu azıcık açıp oynaması için bırakmak
•Evde her köşeye su kabı koyup sık sık tazelemek
•Az içtiğini düşündüğüm günlerde su kabının kenarına malt sürüyorum birde.

Ara sırada zeytin yağ ekliyorum yaş mamalarına bir çay kaşığı kadar daha iştahlı yiyor.

Dkd

Yaş mama miktarını sıklaştırabilirsiniz. Yaş mamaya da tadını kaçırmayacak kadar ekstra su ekleyebilirsiniz

pablopicasso

Herkese hızlı dönüşleri için çok teşekkürler.

Evet yaş mamaya su ilave edip veriyorum. Ki yaş mamada da seçici maymunum. Zeytinyağ her 3 veterinerinde önerdiği gibi yaş mama, kuru mamaya hatta enjektör ile ağızdan uyguluyorum.

Ama su konusunda çok inatçı😖😖 su sebili plastik diye sıcak bakmıyordum ama ona bile çok yakınım şu aralar. Marka öneriniz varsa memnun olurum

orhdoner

Ferplast Vega almıştık biz geçen sene sürekli temizlenince birşey olmuyor sirkeli su ile de duruluyorum ben dezenfekte olması için ben de mecbur aldım çok fazla içmiyorlardı normalde diye bu sene fiyatlar bayağı artmış ama 😓 youtube da bazı kişiler kendisi yapmış balık fanusu ve akvaryum filtresi alıp öyle yapabilirseniz daha uyguna geliyor aslında isterseniz ona da bakabilirsiniz ❤️🙏