Kedimin Totosu

Cemikoko

Merhaba, kedim birazcık kaka bulaştırmış totosundaki tüylere. Kaldıkça da tüylerine sinmiş iyice, çıkaramıyoruz naptıysak da.
Bir çaremiz yıkamak kaldı ama hiç istemiyorum aşırı ödlek birisi çünkü :(

Bir de totosunu yaladıktan sonra birkaç saniye ağzı açık kalıp öyle etrafa bakıyor, sonra yalamaya devam ediyor.

Sebebi ne olabilir??

3 CEVAP

Cemikoko

Bebek ıslak mendili ile sildik de geçmedi sanırım bayağı sinmiş tüylere.
Sirkeli suyu denemedim, olmadı tüy kesimi veya yıkamaya gidicez mecbur.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ❤

orhdoner

Merhaba bizimkiler de totosunu yalayınca öyle koklayıp sonra ağızlarını açık bırakıyorlar nefeslerini tutuyorlar sanırım o sırada ondan heralde 🙄 Sirkeli su karışımı ile bezi nemlendirip silebilirsiniz

aeri-l

Yenidoğan bebek ıslak mendilleriyle temizliyorum ben. Parfüm vs içermeyen organik ıslak mendiller o yüzden zarar görmedik hiç. Hayvanlar için satılan ıslak mendilden de almıştım ama o parfümlüydü bir daha tercih etmedim. Bizimkisi uzun tüylü sık sık başımıza böyle şeyler geliyor eğer sizin kedinizde uzun tüylüyse veterinere götürüp arka bacak çevresinin tüylerini kısalttırabilirsiniz, duran bir kediyse siz de makasla kesebilirsiniz. Biz ayda bir makasla tüyleri kısaltıyoruz mecburen.