15 Aylık Pitbull Cinsi Köpeğim Var, Eğitim Vermek İstiyorum

Köpeğime "otur,kalk,tut, bırak,yakala" gibi temel eğitim vermek istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

9 CEVAP

Akilemre

ödül maması ile çok kolay yapabilirsin

duman_cat_world

Merhaba youtube köpek koleji kanalına bakın çok bilgilendirici videolar var

zibityus

köpeklerle konuşmadan komut vermeden iletişim kurmak sanıldığından çok daha kolay. onların gözünde biz insan köpeğiz aslında, yani bizle iletişime geçerken bir köpekle nasıl iletişime geçiyorlarsa öyle iletişim kuruyorlar. bu gerçeği göz önüne alınca bizim de onlarla, bir köpek nasıl iletişim kuruyorsa öyle iletişim kurmamız en doğrusu olacaktır. tabi 4 ayak üstünde yürüyün havlayın ısırın falan gibi bir şeyi kastetmiyorum :D sadece konuşmadan, ödül, ceza vermeden, onu yönetebileceğinizi vurguluyorum. bırakmasını istediğiniz şeyi bırakmasını, oturmasını havlamamasını, vs her şeyi sağlayabilirsiniz. komut ödül vs kullanarak bir şeyler yaptırmaya çalışmak köpeği şartlamak oluyor, bu köpeğin içgüdülerine zarar veriyor, onu strese sokuyor ve bizi yönetmesi için kendi ellerimizle ona fırsat vermiş oluyoruz. yani sürünün yöneticiliğini ona vermiş oluyoruz. neden böyle olduğunu, şu videoda ( https://www.instagram.com/p/BnatYQShr-4/ )biraz anlatıyorlar ama kral ailesinin tüm videolarını izlemenizi öneririm, pitbull baskın ırktır, çok dikkatli olmak gerekir.

Merhaba ben kedime tut yakala otur kalk getir komutlarını ödül maması vererek öğrettim ki kedilerin eğitilmesi köpeklere oranla zordur biliyorsunuz. Yalnız önemli olan bu ödül mamasını yalnızca istediğiniz hareketi yaptığında verin ve topu göstererek mamayı verin ki top ile mama arasında bağ kursun. Dikkatli olun eğer istediğiniz hareketi yapmadan da mama verirseniz öğrenmezler. Sadece istenilen hareketi yapınca mama vererek ödüllendirin ve aferin deyin (böylece aferin lafını duyduklarında iyi bişey yaptıklarını fark ediyorlar) Genel olarak bu şekilde öğrettim.

simbakedi

https://youtube.com/c/kralailesi
bu kanali cok oneriyorlar. ayrica ben kopek koleji diye bir kanal daha takip ediyorum, tarkan ozvardar egitmen. o kisi de bu akut kopeklerini vs egiten kisi. o yuzden bu ikisine bakmanizi tavsiye ederim. kka bakis acisi sanki egitim degil gibi ama bilmiyorum

İlla "tut birak yakala " denildiğinde bir insana saldirmasini istercesine bir eğitim vermek istiyorum sandiniz sanirim ama benim kastettiğim oyun oynadigimiz topu "yakala birak tut" sanırım anlatabilmisimdir 😉 yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 😊

mrb
15 aylık bir patili dosta biseyler ogretmek bi raz zorlasıyor ama ımkansız degil.
biraz daha fazla sabır ve sevgi gostererek basarabilirsin.
patili dostunla bol bol vakit gecirmen lazım. ayrca onu kopek diye degil bir dost mus
gibi gorüp yaklasırsan emin ol aenin gozünün icine bakar sana olan sevgisinden

Bsrvrlacr

Merhabalar bizimde 1 pitbull 1 kangal köpeğimiz var yavruyken geldiler bize. Herhangi bir eğitim merkezine vs göndermedik erkek kardeşim bu konuda çok başarılı sanırım frekans uyumu. Sert bir dille eline mama alarak öğretti herşeyi. Ayrıca pitbulları bağlayıp hırçınlaşmasına sebep olmayın lütfen 🐾

duman_cat_world

Merhaba youtube köpek koleji kanalına bakın çok bilgilendirici videolar var