Kedi Isırması

Seydosciko

Merhabalar,kedim kanatacak kadar çok fazla ısırmaya başladı bunu alışkanlık haline getirmesini istemiyorum çünkü evde bebeğim var bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim ?

4 CEVAP

Ayseselcuk

Merhaba benim kedim de öyle 4 aylık hemen hemen aynılar sizinkiyle sanırım. Benim de kızlarım var saldırıyor bazen resmen. Ben artk öyle yapınca mutlaka tepki veriyorm hayır diyorum kızıyorum. Artık ısırmaması gerektiğini biliyor anladı en azından. Kızım bazen bağırıyor anlıyorm saldırmış hemen minnoş diye kızarak sesleniyorm ısırmal yok diyorum direkt bırakıyo artkk. Ben de sormuştum bu soruyu burda. Öğretemezsek ilerde büyük dişler çıkınca büyük sorun olur bu yoksa. Bizimki en azndan artk hayırdan anlamaya başladı çok uyarıyorm bu konuda çnkü . Bir de öyle deneyin biz de fark oldu biraz bu şekilde

Bizim kedi 4-5 aylığa kadar bizi ısırdı yedi bitirdi şimdi 7 aylık çok sakin tekir olduğu halde bir süre sonra bırakıyorlar veterinerimiz kedi severken sıkıştırarak sevmeyin oda sizi sıkıştırmak istiyecek eliyle yapamadığı için ağzıyla ısırma eyleminde bulunur dedi. Biraz rahat bırakın unutuyor zaten benim diğer 1.5 aylık kedim hiç ısırmazdı son zamanlar oda başladı artık onuda çekicez 3-4 ay

Seydosciko

Benim kedimde 3 aylık,tepki vermedim bu zamana kadar,kızmak ters teper belki diye düşünmüştüm 😂 bir de böyle deniyim teşekkür ederim cevabınız için 🤍🙏🏻

Seydosciko

Aa bunu bilmiyodum 😳 bazen fazla sevgiden ayarim kaçıyo yoğurarak seviyorum 😂,buna da dikkat edicem bundan sonra. Teşekkür ederim size de 🙏🏻🤍