Kedim Bana Bakmıyor, Uzak Duruyor

syyyyyyyy

Merhaba Scotish fold kedim var yaklasık 1 aydır, arada 1-2 kez azarladım simdi son günlerde yüzüme bakmıyor gözlerini kaçırıyor aniden korkuyor, erkek adkadasıma gidiyor kendini sevdiriyor bana asla sevdirmiyor tek gece mırlıyor ama yine erkek arkadasımın kolunda uyuyor. Bazen canı isteyimce yaklasıuor sevince kalkıyor ya da miyavlıyor istemiyor gibi.. Sizce ne yapmalıyım nicin boyle oluyor olabilir bana yeniden güvenir mi?

4 CEVAP

AhsenAise

Çok çok uzun zaman alıyor yeniden güvenmeleri, Üzerine gitmeyin ,zaman verin

syyyyyyyy

Çok doğru yani seviyprım ilerliyor 2 adım ileride oturmaya devam ediyor kucagıma aldıgım gibi mıyavlayıp inmeye calısıyor, erkek askdasıma kendini sevdirip kolunda uyurken bana bakıyor ama boyle bir garip bakıyor ben dokununca ya yalanıyot ardından yada yönünü değiştiriyor. Hatta az once yatmaya gittim odaya yanıma geldi miyavlayarak arkası dönük yanımda yatıyo baska odaya gittim 2 dk sonra geldi yine miyavlayarak ama yakın temasta yatmıyor 🙏🏼

diablerose

bir ayda 1-2 azarlamak az sayilmaz bunu bilin de. kediniz sizin hayatinizin bir parcasi ama siz onun butun hayatisiniz. buna gore davranmalisiniz. kedinizi azarlamayin, kedinize kusmeyin, vs vs

bademk

Kedinizle oyun oynayabilirsiniz sevdiği yaş mama ya da ödül maması verebilirsiniz. ben arada elimle mama yediriyorum ödül mamalarını falan bağ kurmada işe yarar belki diye.Bunun dışında üzerine gitmeyin bence