Isırgan Familya Üyesi Oldu Kedim

Cemikoko

Gerçekten delirmek üzereyim.
2 önceki sorumda kedimin buara yabani olduğundan bahsetmiştim, ama şimdi de ısırıyor onu severken aniden.
Hem el hem ayak...
Üstelik bunu kendisini sevdirirken yapıyor biz zorlamıypruz :(
Az önce dişini elime geçirdi gerçekten parçalayacak artık.....
Ve henüz 4 aylık bile değil bu çocuk :((
Neden yapıyor biz ne yapmalıyız...yardımcı olursanız çok sevinirim:(

Hayır vs komutları öğretmeye çalışıyoruz, bırakıp gidip sevmeyip ilgilenmiyoruz ama anlaşılan asla işe yaramıyor

6 CEVAP

Tam diş dökme dönemi. Dişi kaşınıyor muhtemelen. Matatabi ya da çiğneyebileceği herhangi bir şeye yönlendirebilirsiniz kaşınma isteğini. Bu arada tırnaklarını düzenli kesiyorsanız bu da bir sebep. Tırnaklarını yeterince kullanmadığını fark edince dişlerini daha etkin kullanmaya başlıyor.

MunevverOzturk

Süt dişi döküyor olabilir o yaşlarda oluyor genelde bu yüzden ısırma eğilimde olduklarını biliyorum belki sebebi budur ve aşıları var mı acaba

Cemikoko

@Afedersinizamasakinm evet tırnaklarını düzenli kesiyoruz. Matatabi çubuğu aldık da kazıklandık kuru dal mı yolladılar veya bizim kız mı çok sallamadı bilemiyorum ama pek ilgisini çekmedi. Elimizin tadını hiçbir şeyde bulamıyor zaar😔

Cemikoko

Ve öyle oyunsal ısırmaktan bahsetmiyorum. Ciddi ciddi parçalamak üzerine ısırıyor. Anlamadım. Biz ne yaptık ki bu kadar delirdi...
İnanın sevgimizi ilgimizi hiç eksik etmiyoruz. En güzel mamalarla vitaminlerle besliyoruz. Asla anlamıyorum....

Cemikoko

Kimse yok mu:(

Cemikoko

İç+dış parazit aşısı yapıldı yalnızca.
Karmaya da bu sıralar götüreceğiz.

Diş döküyor diye mi ısırgan oldu dersiniz:(
Bir sürü oyuncağı var ısırması için ama o kendisini sevmemizi isteyip elimize ayağımıza saldırıyor...