Anormal Saldırganlık

Matthi

Merhaba kedim Matthi 1,5 yaşında normalde de pek yabancı sevmez tıslamya başlar fakat dün gece oğlum kuyruğuna tutmuş tüylerini kabartıp saldırmış ben sakinleştirmek için almak istedim bana da aynını yaptı bacaklarımı parçaladı neredeyse nöbetçi veteriner sakin bırakın odaya kilitleyin dedi ama hala aynı yabancı kedi gibi gözleri kırmızı çok korkuyoruz daha önce böyle birşey yaşayan var mıdır deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ailece ağlıyoruz 12 saattir ne yapacağımızı bilemiyoruz

4 CEVAP

sebileve

ilk defa duydum, zor bir durum, kedi nanesi varsa koklatın veya yedirin. malt kullanıyormusunuz, b vitaminleri eksikse,bi hastalıgı varsa o da asabi yapabilir.

sebileve

3 kedim var kendi aralarında birden yabancılaşıp tıslamalar kabarmalar acı acı mıyavlamalar oluyor sakinleştirmek icin saldırıya ugrayan kediyi kucaklayıp ayırıyorm bir süre sonra normale dönüyorlar, yine yanyana yatıyorlar, evdeki bireyleri de büyük kediler olarak görüyorlar diye okumuştum, cocuga ve size karşı da anlık tepkisi olmuştur bence, kabarma ve tıslama kediler korktukları icin yaparlar bunları, kendilerini büyük göstermek icin, geçicidir diye düşünüyorum

Matthi

Şuan sakin gibi duruyor ama hala bir tuhaf kutusuna koymaya cesaret edebilirsem veterinere götüreceğim. Malt kullanıyordum 1 haftadır kullanmıyorum aldığım diyet mama tuvalet sorununu çözmüştü diye. Babam evde kalmasının zor olduğunu söylüyor her an tetikte yaşayamayız diyor çok üzgünüm

theyusra

veterinerden vedavet sakinleştirici alıp bir süre kullanmanızı öneririm, zaten doğal bir şey olduğu için sıkıntı olmaz. kediler de aynı insanlar gibi kapalı havalarda değişik ruh hallerine girebiliyorlar, hasta olsa bu kadar hırçınlaşmazdı muhtemelen hem anlattıklarınıza göre korkmuşa / strese girmişe benziyor. ödül maması alıp size gelmesini sağlayabilirsiniz aranız düzelir rahatça. bir de yumuşak ses tonuyla konuşup kedinizden özür dileyin, affediyorlar o zaman :D