Hasta Yavru Kedi?

Merloli

Merhabalar yaklaşık bir aylık annesiz hasta bir yavru kedi buldum. Burun akıntısı var ve arada öksürüyor sesi de çıkmıyor grip gibi ve daha çok küçük. onun için yapabileceğim bir şey varmı? İki gün sonra veterinere götüreceğim ama şu iki gün içinde ne yapabilirim. Ayrıca ondaki hastalık benim üzerimden kendi kedime bulaşır mı

2 CEVAP

orhdoner

Merhaba Allah razı olsun sizden öncelikle kurtarmışsınız hayır ondaki hastalık sizin üzerinizden geçmez bir araya gelirlerse ortam mama kabı olursa öyle geçer. Vital hastalık var dışarda bazıları taşıyıcı yavruların çoğu da bu hastalıklardan ölebiliyor malesef. Yaş mama ya da haşlama birşeyler yapın suyuyla verin veterinere götürene kadar en azından kuvvet kazanır zaten gittiğinizde veteriner ilaç ve vitamin yazacaktır mutlaka size çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏

Anonymus297519

Merhaba ben kedimi 20 günlükken bahçede buldum dediğiniz gibi sesi çıkmıyor burnu akıyor. Veterinere götürdüm önce bağışıklığı artsın diye vitaminler kullandık şuan ilaç tedavisi görüyor evde ilaçlarını içiriyorum. Ciğerlerinde sorun olduğunu öğrendim. Mutlaka veterinere gösterin suan 4 aylık hala uğraşıyoruz