Kısır Kediye Sanabelle Ürüner Mama Verilir Mi?

ARSPolat

4 yaşında kısır sarman tekir kedim var arkadaşlar. Sanabelle Ürüner çare mamasını aldım çok severek yemeye başladı. ND veriyordum ve daha önce hiç yapamadığı şeyi yaptı ve Gece Sanabelle Ürüner kedi mamasının paketini yırtıp içinden yemiş. Sürekli bundan istiyorum havasında yiyor. Kedi kısır ama içerik olarak baktığımda çok iyi gibi. Kısır kedime Sanabelle'nin idrar yolu problemli kediler için ürettiği bu Ürüner mamasını vermemde bir sakınca var mı

12 CEVAP

duman_cat_world

Bence verilebilir ben de bu mamasan almayi dusunuyorum cogu kedi seviyor ve kedim kisir,uriner sistem sorunu yasamamasi icin.

Tabii verebilirsiniz, güzel bir mama. sevmişse ve yaramışsa lafa gerek yok zaten:)

duman_cat_world

@Lils
Zaten veterinerlerin verdiği urinary klinik mamalarına bakarsanız yağ oranı cok daha yüksek olur. Üriner sistem koruyucu bi mama için normal yani.

Zaten anlayamadığım şey de şu, kısır mamalarda yağdan kısıyorlar; üriner sistem rahatsızlığı yaşanınca verilen mamalar %20+ yağ iceriyor.

Lils

Yağ değeri hariç tüm değerleri kısır kediler için uygun. Yağ biraz fazla kaçmış sanki %22.5 ama kullanabilirsiniz

theyusra

kullanılır tabi devam edin eğer sevdiyse :)

Mineyza

Ayni sekilde 1.5 yasindaki kisir kedim de balkabakliyi asla yemiyo . Oysa ki balkabakli yetiskin mamasını yaklasik bir sene once bayila bayila yemisti .
Nd mamalarda sonradan olusan bi yememe durumu var sanirim genel olarak .

Ben de bozita kisir kedi mamasina gecmeyi dusunuyorum cunku kisir kedim evdeki yavru kedimin mamasini yemeye calisiyo .

ARSPolat

Çok sevdi. ND tahılsız bıldırcınlı balkabağı serisinden nefret ediyor. Ringa balıklı olanı denedim burun kıvırıyor. ND içine sanabelle karıştırdım sanabelleyi tek tek içinden seçti. ND yi agzına alıp atıyor ND den vazgeçiyorum artık. Kesinlikle yemiyor.

Mineyza

Ayni sekilde 1.5 yasindaki kisir kedim de balkabakliyi asla yemiyo . Oysa ki balkabakli yetiskin mamasını yaklasik bir sene once bayila bayila yemisti .
Nd mamalarda sonradan olusan bi yememe durumu var sanirim genel olarak .

Ben de bozita kisir kedi mamasina gecmeyi dusunuyorum cunku kisir kedim evdeki yavru kedimin mamasini yemeye calisiyo .

ARSPolat

@Mineyza Hangi kısır mamayı seviyorsa onu verin bence. Sanabellle çok başarılı. 2kg lik paketi deneyebilirsiniz. Sanabelle Ürüner mamanın yağ oranı fazla diyen olmuş ama ürüner mamalar a baktığımda gerçekten çoğunun yağ oranları biraz fazla. Veterinerime söyledim ve bir problem olmaycağını ve hatta ileride oluşabilecek sorunların çoğunu azaltacağını söyledi. Sanabellenin kısır kedi maması ile ürüner mamasını karıştırıp vermeyi planlıyorum.

teddybal

sanabelle üriner mama
Yağ Oranı %22,50
Fosfor % 1,00
Kalsiyum %1,15
Sodyum %0,45
Magnezyum %0,08

Yağ değilde kalsiyum ve fosfor kısır mamada önerilen miktarın üstüne çıkmış sürekli vermek yerine değerleri iyi olan bir kısır mama ile dönüşümlü kullanılabilir diye düşündüm, ekstra üriner destekleyici bir takviye de aralarda kür kür uygulanabilir belki (daha araştırmadım bu konuyu vet ile konuşup soracağım mesela bioFeline üriner tableti ne sıklıkla kullanmak gerekiyor merak ediyorum)

kısır nd mama ile üriner mamayı karıştırmayı düşünüyorum bir kereye mahsus çünkü yanlış mama almışım ve napayım mamalar zaten pahalı sorun yaşar mıyım sizce kedimi kısırlaştırdık veteriner kedim sağlıklı olmasına rağmen üriner mamaya geçirdi..

yumik

@teddybal yanlış bakmışsınız, sanabellein kendi sitesinde üriner mama kalsiyum 0,7 fosfor 0,65 magnezyum 0,06 sodyum 0,40