İc Parazit Sorunu

Hvnrcsn

Pazartesi günü barınakdan bir yavru sahiplendim ve direk veterinere gittik iç dış parazit ilacı yaptı ertesi gün kustu ama parazit cıkarmadı aksama dogru kakasını yaptı parazit cıktı iki gün sonra yemek yememeye sürekli uyumaya basladı veterinete götürdüm vitamin igneleri yaptı ve antibiyotik verdi bugun 3. Gün yemek istahı hala yok ben siringayla yogurt veriyorum yaş amam yediriyorum kusması yok kakasındada parazit yok ama sarı renkde ishal basına gelip bizim yasadiklarimizi yasayıp ölen yada iyilesen varmı

5 CEVAP

hazalaydin

Kediniz yavru ise çok yaş mama vermeyin yavru kedilerde sık yaş mama vermek ishal yapabilir daha çok kuru mama verin. Ic parazit sorunu bende yaşadım. Yoğun parazit olan kediler kustuktan sonra toksoplazmaya maruz kalabiliyor hava yoluyla kediyi zehirliyor. Bizimki zehirlemişti dediginiz gibi istahi yoktu kusup duruyordu. Parazit dökme zorlu bi süreç. Antibiyotik ve vitaminlerle zamanla geçer. Cok geçmiş olsun

Kısa zaman önce 4 aylık kedim parazit döküyordu dışkısında kan falan da vardı veteriner hekimimiz SynbioCure nin probiyotiğiyle Antihelmintik ilaç verdi(kilosu dolayısıyla çeyrek tablet verdik)vitamin takviyesiyle kullanmamı söyledi 1 hafta sonra kakası normale döndü, bu çarşamba tekrar antihelmintik ilacı yutacak. En iyi tavsiyem bilinçli bir hekime danışmanız önceki hekimimiz bizi direkt eve göndermişti bu seferki iyi. Şu an biraz rahatlaması için haşlanmış patates, tavuk göğsü yedirebilirsiniz. Kefir ve yoğurt da güzel olabilir.

Hvnrcsn

Bizde suan antibiyotik ve vitamin kullanıyoruz insallah düzelir yarın kontrole gidecegiz gecmis olsun sizede 🙏

Hvnrcsn

Kuru mamayı kesinlikle yemiyor

Hvnrcsn

Tavuk gögsü haşladım ona bile yaklaşmıyor bugun sanki biraz daha iyi en azından odadan cıkıp biraz geziniyor farklı yerlere yatıyor ilk başda hiç kalkmıyor peki siz bu süreçde neler yaşadınız benimle paylaşırsanız çok sevinirim