Bitmeyen Kusmalarımız Sonucu

pablopicasso

Merhaba

Minnoşumun sık kusmalarında kan olunca 2-3 hafta önce gastrit tedavisi gördü.

Tedavi bitti ve yine kusup, kan görünce veterinerimiz bir röntgen, kan testi ve gerekirse endoskopi yapılmak üzere tam teşekküllü bir hastaneye sevk etti. Belki de yabancı cisim yedi diye. Çünkü meyilli😬

Kan sonuçlarında sadece kırmızı hücrelerde yükseklik söz konusu diğer her şey normal.
Röntgen sonucunda da bağırsaklarda bol dışkı ve kabızlık ile karşılaştık. Bu durumda da mide de gaz tabii ki.
Önce bağırsaklar boşalsın diye bol su ve zeytinyağ önerisi ile bu hafta sonu geçsin dendi. Ve eve geldik.

Kan değerindeki yüksek sonuç nedeniyle, doç ve prof Pazartesi günü idrara bakıp yol alalım.Aklımızda kalmasın dedi.

İdrar sonucuna göre pzt akşam aç kalıp, salı endoskopi yapılacak😔😔😔

Ama 2 gündür neredeyse asla su içmiyor. Önerdikleri gibi ağızdan şırınga ile zeytinyağ ve su veriyoruz. Öyle sessiz sessiz oturuyor kuzucum. Hiç keyfi yok.

Yaş mamayı sulandırıp veriyorum ama öyle iştahla da yemiyor tabiiki. Bağırsaklar dolu olunca yediğinide çıkarıyor.

Bu hafta sonu bir geçse🙏🙏

Böyle bir süreç yaşayan oldu mu? Neler yaşadınız? Biz nereye doğru evriliyoruz. Çok tuhaf duygular içindeyim😖😖

Uzun oldu ancak sabrınız için teşekkür ederim.

11 CEVAP

Busraskanli

Merhaba öncelikle çok çok geçmiş olsun umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur yavrunuz🙏🐾 Benim kedimde de kusma(bütün gece 10-15 kere kusmuştu ama kan yoktu) , kabızlık ve gaz sorunu olmuştu, röntgen çekildi aynı şekilde midede gaz vardı. Benim kedime lavman ve kusma önleyici yaptılar. Gaz için de masaj yapmıştım. Sonraki gün tamamen iyileşmişti. Sizinki daha farklı bir durum sanırım... Umarım büyük bir sorun yoktur, içinizi ferah tutun çabucak toparlayacak inşallah🙏

Pofupof

Öncelikle çok geçmiş olsun, bir an evvel iyi haberini alalım buradan inşallah ❤
Yakın zamanda daha hafif ama benzer bir süreç biz de geçirdik.
Inatçı kusma, dışkılayamama, iştahsızlık ve halsizlik önemli belirtilerdi.
İlk başta mide koruyucu ve probiyotik verildi, tekrar kusmadı ama kabızlık 2-3 gün kadar sürdü. Bu arada zorla yaş ve kuru mama yedirdik tek tek sayarak.
3. gün (pazar) sabah yine. kustu. Klinikte röntgen çekildi, gaz sebebiyle anlaşılmadı ne var. Lağman yapıldı, gözetimde kaldı 11'den 18.30'a. Tuvaletini yapmadı onca saat. Ertesi sabah ameliyat için sözleştik.
Eve geldik. Daha kutudan çıktığı gibi tuvalete koştu. O 3 günlük dışkı tek seferde çıktı inanın 🙈

Yabancı cisim, tüy hiçbir şey de çıkmadı.

O dönem 15 gün kadar geçici yuvalık yapmıştık bir yavruya.
O zaman çok kıskandı ve düzeni inanılmaz bozuldu bizim kızın. Yavru gitmeden birkaç gün önce başladı her şey.
Bizim vakaya yavrunun sebep olduğunu düşünüyoruz.
Belki sizin de hayatınızda bir değişiklik olmuştur. Çok kolay etkileniyorlar, buluttan nem kapıyorlar.
Sizinki de böyle sebepsiz, basit bir şeydir umarım 🤗

Pofupof

Daha da uzatayım 🙈
Kan değerleri her zaman çok anlamlı olmuyor.
Kısırlaştırma öncesi kan tahlilinde karaciğer değerleri yüksek çıktı. Tedavi oldu 25 gün. Daha da yükseldi.
Maması özel mama oldu, tedavi güçlendi 10 gün, değerler yine yükseldi.
Başka mama başka tedavi 15 gün, azıcık yine arttı.
Tümörden şüphe edildi. Bu alanda bi profesör ultrason çekip tüm batına baktı. Senden benden sağlam, bir şey yok dedi gönderdi.
Anestezi aldı ameliyat oldu. Hiçbir şey çıkmadı bin şükür.
Neredeyse 1 sene oldu.

İçinizi ferah tutun. Yanında hep pozitif olun, telkin edip bolca sevin :)

pablopicasso

Tabii bu süreçte kilo da verdi🥲🥲

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Probiyotik yoğurt ve kefir iyi geliyor bagırsak florası ve kabızlık için veteriner tavsiyesi ile ben uzun süredir kullanıyorum kedilerimde siz de verebilirsiniz. Şimdiden Allah kolaylık versin umarım çocuğunuz çabucak iyileşir eskisinden daha iyi olur 🙏❤️

NorthNight

Bizde kısa süreli benzer bi durum yaşamıştık, bağırsak doluluğu üstüne mama değişimi eklenince üst üste kusmuştu. 3 gün duphalac ve metpamid şurup kullandık, bu aşamada zeytinyağı yeterli gelmeyebiliyor demişti veterinerimiz. Zeytinyağını şimdi ara sıra tekrar aynı durum yaşanmasın diye önlem olarak kullanıyoruz.

duman_cat_world

Kırmızı hücreler dediğiniz alyuvar hücreleri sanırım. Ancak başka bi bilgim yok. Geçmiş olsun🙏🙏

pablopicasso

orhdoner# keşke yese🥲

pablopicasso

Pofupof# detaylarınız ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim.🙏🌸

Size de çok çok geçmiş olsun. Zorlu bir süreç yaşamışsınız.

Umarım bizde de önemli bir şey çıkmaz. Ama kusmuğunda kan😬😬

ve hali hazırda posta posta kusma ve söylenme devam. Gece. yine kustu ve o saatte bu yana ayaktayım. Ağrısı var sanırım.😖

İlgi içinde söyleniyor gerçi Pablo.. ki inanılmaz ilgilenilir herkes tek tek oynar evde.

pablopicasso

Pofupof# detaylarınız ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim.🙏🌸

Size de çok çok geçmiş olsun. Zorlu bir süreç yaşamışsınız.

Umarım bizde de önemli bir şey çıkmaz. Ama kusmuğunda kan😬😬

ve hali hazırda posta posta kusma ve söylenme devam. Gece. yine kustu ve o saatte bu yana ayaktayım. Ağrısı var sanırım.😖

İlgi içinde söyleniyor gerçi Pablo.. ki inanılmaz ilgilenilir herkes tek tek oynar evde.

pablopicasso

Pofupof# detaylarınız ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim.🙏🌸

Size de çok çok geçmiş olsun. Zorlu bir süreç yaşamışsınız.

Umarım bizde de önemli bir şey çıkmaz. Ama kusmuğunda kan😬😬

ve hali hazırda posta posta kusma ve söylenme devam. Gece. yine kustu ve o saatte bu yana ayaktayım. Ağrısı var sanırım.😖

İlgi içinde söyleniyor gerçi Pablo.. ki inanılmaz ilgilenilir herkes tek tek oynar evde.