Kedimin Kızgınlığı 2 Gün Sürdü Normal Mi?

Snzlc

kedim 8 aylık dişi sarman geçenlerde ilk kızgınlığını yaşadı ama sadece 2 gün sürdü ve sonra normale döndü normal mi

3 CEVAP

BeyzaDemirtas

Bazı kedilerde yalancı kızan dediğimiz bi durum olabiliyor, kısa sürmüş de olabilir 10 gün içerisinde tekrarlamazsa kısırlaştırabilirsiniz. Onun için en sağlıklısı bu. 1 yaşını dondurmasını beklemenize gerek yok.

NorthNight

2ile 19 gün arasında sürüyor diye biliyorum. Çiftleşme olmazsa 6-7 gün çiftleşme olursa 8-9 gün de ortalaması. İlk kızgınlığı olduğu için kısa sürmüşte olabilir.

Gimlihanim

Şuan yaşadığımı durum. Kızgınlık dönemi sandık 3 gün falan sürmüştü bitti deyip randevu aldık. Kısırlaştırmak için. 10 gün sonra tekrar kızgınlık dönemi başladı. Yalancı kızan deniyormuş ona.