Kedimin Dışkısı

İlk defa kedi sahiplendim de kusura bakmayın. Bu mama şeklindeki dışkı anormal birşey mi diğerinide çektim kıyas için.herhangi bi sıkıntı var mi sizce

9 CEVAP

orhdoner

Merhaba ev yoğurdunuz yoksa activia sade probiyotik yoğurt da verebilirsiniz bir tatlı kaşığı iyi geliyor ya da marketten aldığınız kefir de olabilir veterinerime sordum onayladı ben veriyorum uzun zamandır problem olmuyor iyi geliyor

Busraskanli

Merhaba😊Benim veterinerim ev yoğurdu olsa daha iyi olur demişti, kefir de normal sade kefir kullanabilirsiniz(ben yoğurt vermiyorum, kefir kullanıyorum 2 günde 1 kere 1 tatlı kaşığı veriyorum). Malt olarak da bütçeme uygun olarak trixie malt kullanıyorum. Diğer maltlara göre daha uygun

Gimlihanim

Yoğurdu evde siz de yapabilirsiniz. Çok daha güzel olur. Malt da sanırım en uygun fiyatlı alternatif petlebide satılan vets plus malt olur.

Lils

Kakası biraz sert ama bir sıkıntı yok. Yaş mamanın içine 2 çay kaşığı zeytinyağı koyarak verebilirsiniz iyi gelir. Yoğurt ya da kefirde verebilirsiniz

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun 🙏 Oda sıcaklığında vermeniz lazım ondan dolayı ishal olmuştur bu sefer de normal yoğurt da dokunuyor probiyotik yoğurt olması gerekir. Probiyotik yoğurt ishale de iyi geliyor bu arada ya da tavuk patates pirinç haşlaması yapıp verebilirsiniz iyi gelir.

orhdoner

Merhaba bizde de bazen böyle yapıyorlar bir parçasını kabız olabiliyorlar sorun yok merak etmeyin kediniz 6 aydan büyükse malt ihmal etmeyin duzenli verin. Ayrıca probiyotik yoğurt ve kefir de sindirim sistemine çok iyi geliyor kullanabilirsiniz hem de bağışıklığı güçlendirir sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim patili dostunuzla beraber 🙏

Çok teşekkürler probiyotik yoğurt malt vs ne almaliyim uyguna merden alabilirim acaba

Dün gece marketten aldigim soguk yoğurttan bi yemek kaşığı vermiştim bugün eve geldim tuvaletten cart cort sesler geldi hayvan ishal olmuş :D

orhdoner

Rica ederim marketten activia sade yoğurt alabilirsiniz A101 de de satılıyor malt için de bu sitede de satılıyor bakabilirsiniz 🙏☺️