Kedim Çok Ağlıyor

Cook

Özellikle taşındığımızdan beri ben evin içinde dahi ondan 2 dakika ayrılınca bağırmaya başlıyor.Ne duşa girebiliyorum rahat rahat,ne balkona çıkabiliyorum avazının çıktığı kadar bağırıyor komşulardan şikayet almaktan korkuyorum çünkü öğrenci eviyiz.Korona döneminde sahiplendiğim için hep yan yanaydık,maksimum 10 15 gün bırakıp çıkmışımdır evden o da evde tek kalacaksa mecbur değilsem çıkmazdım.Buna alıştığı için inanılmaz bi ayrılık kaygısı var.Bunu nasıl atlatabiliriz?Bu arada evde 2 kişi daha var ve ikisiyle de oynama şansı oluyor ben gittikten sonra

4 CEVAP

AhsenAise

Ağlama nedeni başka birşey de olabilir ,onunla oynayabilecek iki kişinin daha olması harika ,ve sizi kimse şikayet edemez ,o konuda endişeniz olmasın

blue_hpood

kısa süreli yalnız bırakmaya alıştırın. bırakın miyavlasın, siz dikkate aldıkça daha çok miyavlayacak. mesela onu bırakıp bakkala markete vs gidin, çöpü atmaya gidin, evde tek kalsın, beş on dakika boyunca. daha sonra süreyi yavaşça arttırın. umuyorum alışır.

Cook

Hastalığa dair hiçbir belirtisi yok ama,bağışıklık güçlendirici veriyorum,vitaminlerini düzenli veriyorum,mamasını yiyor,suyunu içiyor,tuvalete düzenli çıkıyor hiçbi derdi yok.İkimizin arasına kapı girdiği an acıklı acıklı bağırıyor Hem vicdan azabı çekiyorum,hem günlük hayatımdan geri kalıyorum bi süre sonra da sinirleniyorum.O kadar inatçı ki,yarım saat duştaysam yarım saat sesi kısılana kadar bağırıyor durmadan