5,5 Aylık Golden Cinsi Bi Kızima Arkadas Alsam Mi?

msekulu

Anket

evet
(14 oy)
hayır
(8 oy)
Toplam (22 oy)

İsim geregi sabah gidip aksam evdeyim ve bu sürede canı sıkılıyor. Evimde musait ve kucuk irk arkadaslariylada cok egleniyor . Kucuk irk alsam mi ?

12 CEVAP

Lulu

Bizim iki köpeğimiz var akbaş kırması köpeğimize üçyıl sonra ben rus finosu kırması bir kardeş getirdim başlangıçta ufak tefek sorunlar oldu olaya şu şekilde bakın siz kardeşinizle her dakika iyi misiniz onlarda arada çekişebilir siz onlara kuralları ögrettikten sonra hiç sıkıntı olmaz şimdi bizim iki dalton ayrılmaz çete oldular birine kız diğeri gelir araya girer aynı kaptan yer içerler kıskançlık sizin çözeceğiniz bir durum ben üstesinden geldim ama tavsiyem önce geçici yuva olun bakın anlaşıp anlaşamadıklarına

_ggunes

Kıskançlığı yoksa problem olmaz bence benimde goldenim var çok kıskanç olmasına rağmen zamanla alışıyor başka köpeğe ve sahipleniyor , korumaya başlıyor . alabilirsiniz ki bence çok güzel fikir =)

Alıp almamak konusunda fikir beyan edemem ancak küçük ırk alırsanız golden büyüdüğünde oynamaları zor olur.

Kopeginiz daha cok kucuk, eve gelen yeni bir kopege kolay alisacaktir. Eger anlasamamalarindan cekiniyorsaniz dusundugunuz kopegi almadan once kopeginizle biraz vakit gecirmelerini saglayabilirsiniz, anlasirlarsa evde de sorun cikarmazlar.

Bence almayın derim kıskançlık olursa anlaşamaz ki golden retieverlar çok kıskançtır o yuzden Hayır !

msekulu

Vakit ayırıp degerlendirme yaptiğınız için teşekkür ederim. Köpek alma kararı verdim :)

panchak

bence de kıskançlık olabilir. daha küçük olduğu için sizi özlüyordur

Her köpek uyum sağlamaz ama mesela gofret marti geleli 5 ay oldu ama hala anlasamadılar her kopek aynı degıldır .

Lulu

Bir çok köpeğin tedavisinde evimi açtım kıskançlık denilen şey çoğu zaman köpeğin kendine güvensizliğiyle alakalı olabiliyor pozitif eğitim ve sabırla da hallediliyor sosyal sorunsuz bir köpeğin yanına da onunla arkadaşlık edebilecek bir köpek daha sahiplenirseniz sorun yaşamazsınız

Melisa-Riko

golden lar büyük küçük ırk çok iyi anlaşırlar sadece sahibi kıskanırlar ikisinde eşit davranın

msekulu

Bizimkinin kiskacligi yok bi arkadasimin kopegi 2 gun kaldi oda golden ve disiydi kiskancmak yerine onu savundu hep ama dedignz gibi her cinsle ayni olmayabilir.Amacim hem baska kopek sahiplenmek hemde benim kizima arkadas olsun

Akitamaya

Kıskanabilir