Kedim Evde Durmak İstemiyor

Guner11

Merhaba 2 ay önce sokaktan yaklaşık 1 yaşında bir kedi sahiplendim.Sürekli dışarı çıkmak istiyor kedime dışarıyı nasıl unutturabilirim? Yemeğini yiyor uyuyor dışarı çıkmak için dış kapıda miyavlıyor
Sahiplendiğimde kötü durumdaydı şuan iyileşti ama evde durmak istemiyor

5 CEVAP

gulsump

Kediniz kısır mı? Çiftleşmek için çıkmak istiyor olabilir.

Guner11

Bu arada eksik açmışım konuyu bu kedi evden dışarıya atılmış bir kedi olduğu halinden belliydi evlere girmeye çalışıyordu durumuda pek iyi olmayınca bende sahiplendim ve kedi kısır değil belkide o yüzden böyle yapıyor

orhdoner

Merhaba o yaşa kadar dışarda olduğu için dışarıyı istiyor olabilir. Kediniz kısır mı eğer degilse ondan dolayı da dışarıya çıkma eğilimi yüksek oluyor. Ayrıca kedinizi bol bol oynatın balkon varsa evinizde çıkartın havayı koklasın zamanla alışacaktır diye düşünüyorum Allah razı olsun sizden sahip çıkmışsınız sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim patili dostunuzla beraber 🙏

nisacar

Verilen cevaplara katılıyorum, ek olarak ona evin bir köşesinde kedi çimi tepsisi hazırlayabilirsiniz. Hem sindirim sistemi için faydalı olur hem üstünde yatar

gulsump

Kısırlaştırın, artık evden çıkmak istemeyecektir. Zaten büyüyene kadar evde yaşadıysa hiç çıkmak istemez.