Kedim 5 Gündür Topallıyor

Busesi

Merhaba kedim 5 gündür topallıyor görmediğimiz sormadigimiz veteriner kalmadı çekilen 6 rontgenlerde hiç bir şey çıkmıyor. Tırnakları kesildi yara çizik herhangi birşey söz konusu dahi değil mr çekilmesi lazım djyorlar lakin İstanbul'a veya Ankara goturmemiz lazımmış. Araba vs birşey yok nasıl goturebiliriz kararsiziz. Lakin neye bağlı olabilir ki mr da belli olabilicek? Cani yanıyor henüz 6 aylık istahinda da sıkıntı yok. Neden dolayı topalliyor hala anlayamiyoruz yaşayan bilen var mı acaba ?

15 CEVAP

D-O

Çok geçmiş olsun! Mr gerekiyorsa bence çektirin, demek ki ancak öyle anlaşılacağını düşünmüşler. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama önce istanbulda veya ankarada bir veteriner kliniğini arayıp kedinizin şikayetini anlatın, durumunuzu anlatın, bakalım ne diyecekler... gelmeyi düşündüğünüzü söyleyip randevu ve bilgi de alabilirsiniz. Böylece giderseniz her şey hazır olmuş olur. Onun dışında bir tanıdığınızdan sizi arabayla götürmesini isteyebilirsiniz, veya ehliyetiniz varsa 1 günlüğüne araba kiralayıp götürebilirsiniz.
Belki konuşacağınız vet ne tarz bir sorun olabileceğini tahminen söyleyip size yardımcı olabilir, bilemiyorum...

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 İstanbul da üniversite hastanesi var avcılar da biz götürdük kedimiz hastaydı kimse bulamıyordu ne olduğunu memnun kaldık biz çok iyi bir hastane eğer getirebilirseniz daha iyi olur tabiki de ne olduğu belli olur en azından Allah kolaylık versin şimdiden 🙏

SVL21

Geçmiş olsun

simbakedi

lenflerine bakildi mi? benimki de topalliyordu ve lenfleri sisik cikti, biz de bir yerden dustu sanmistik mesela. bir yerde de okumustum lenflerin sismesi boyle pati kaldirmalarina yol aciyor diye. 10 gun vitamin kullandik, gecmeyince 4-5 gunluk bir antibiyotik surecimiz oldu evde yas mamayla yutturuyordum sonrasinda duzeldi. yani belki bunlar rontgende cikardi bilmiyorum ama goturdugunuzde muayenesi 5 sn suruyor bogazinin altina dokunuyorlar bir sey kaybetmezsiniz. umarim kedinizin keyfi yaptigi bir seydir ya cok gecmis olsun

Busesi

Eskişehir'de yaşıyoruz en yakın Ankara varya yolculuk yapabiliriz. Lenflerinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum inanın veterinerin dokunmadigi çekmediği röntgen kalmadı hatta video çekip başka veteriner arkdslarina da attı lakin bi şey bulunmadı burkulmus dendi ama burkulma olabilir dendi bu kadar uzun surmeyecegini düşünüyoruz üstelik sürekli ağrı kesici veriliyor her veterinerde. Sanırım tek çare mr da çok teşekkürler yorumlar için

edadnmzr

Çok geçmiş olsun inşallah önemli bir durum yoktur 🙏

Anonymus985465

Sinir sıkışması olabilir 3 kedimde yaşadım. Metacam kullandım. Zaman içinde düzeldi.

Superisi814

Merhaba,

Sokak canlarımdan birinde yaşadık bu durumu.Tek kullanımlık antibiyotik vermişti hekim.Kas sorunuydu sanırım..
Dilerim doğru teşhis konulsun , iyileşsin..

Anonymus985465

dilara11
Topalkaması 1 hafta düzelmeyince veterinere götürdüm. Röntgende birşey görünmediğini söyledi. Muayene etti ve yürüttü. Kedimin topalladığına inanmadı. Eve gelip taşıma çantasından çıkardıkran sonra topallamasını videoya çekip veterinere gönderdim. 5 gün Baytril verdim, düzelneyince
başka bir veterineri arayıp durumu anlattım. Sinir sıkışması olabilir dedi. Evde metacam olduğunu, tavsiye edip etmeyeceğini sordum. Onayını aldıktan sonra tahminen 10 gün mide koruyucu ile verdim. Ayağının üstüne hić basamazken yavaş yavaş ilkönce hafif basmaya başladı ve haftalar sonra tamamen düzeldi. Topallamanın ilk gününden sağlam basışa kadar tahminen 6/7 hafta geçmiştir. Metacamı ilk hafta vermiş olsaydım zannedersem çok daha erken düzelirdi.
Tabi benim kedimdeki durumla sizin kedinizin durumu farklı olabilir. Acil şifalar dilerim.

DilekTus

Veteriner ateş ölçümü yaptı mı, benim çocuklarım da ateşlendiğinde güvercin gibi tek bacağını içine çekmişti antibiyotik aldılar düzeldi. biz de ilk röntgen çektirdik bir şey çıkmadı mr verdiler Konya'dan Ankara'ya gidecektik öneri üzerine Erkan Arslana gittik ataşlerine baktı çok yüksek dedi...

dilara11

Merhaba bir gelisme oldu mu beni kedim de oyle daha once ameliyat oldugu bacagi aksiyor hicbir seyi cikmadi ustune basiyor kosuyor ama arada aksiyor glukozamin kullaniyoruz simdi hareketi vs daha iyi ama hala ne olmus anlayamadi kimse

dilara11

@hamlet ne kadar surede duzeldi kedimde hicbi sorun cikmadi ama hala arada bacagi aksiyor kosup zipliyor oynuyor agri sislik yok bacagina dokunduruyor ama arada aksiyor 1-2 kez sonra duzeliyor napsam bilmiyorum artik

dilara11

Tesekkur ederim kedim bugun daha iyi sadece bacagi 1-2 kez aksadi kosup zipliyor hala agrisi da yok cok neseli ama tekrar olmaya baslarsa ben de onlem alacagim sizin gibi biz de birkac tane kas eklem vitamini kullanmaya basladik 1 haftadir oglusum daha iyiye gidiyor umarim hep saglikli olurlar

Anonymus985465

Sanabelle'in eklem ve kıkırdak sağlığı için kuru maması var. Ancak gerçekten bir faydası oluyor mu bilmiyorum.

Baska bi vete sorun isterseniz. Belki daha bilgili olan biri bakarsa mr lik bisey yoksa daha rahat halledersiniz.