Vet’s Plus Kolza Yağı İçeriyor Mu?

duman_cat_world

Merhaba vet's plus malt macunu kullanıyorum. İçerik ve ambalaj yenilenmeden önce ürün kolza yağı içeriyordu. Şimdi kolza yağı yazmıyor ancak %20 oranında sıvı yağ içeriyor, fotoğraf koydum. Hâlâ kolza yağı içeriyor mu, bir bilginiz var mı?

NOT: Kolza yağı kalp hastalıklara neden olabilen zararlı bir yağ.

12 CEVAP

Poncimin

Ya çoğu malt detaya girmiyor ki bu konuda. Biofeline'de bitkisel yağ demiş, hangi yağlar var bilmiyoruz. Benzer şekilde Trixie, Mycat Nova vb vb. çoğu markada böyle, katı ve sıvı yağlar yazılıp geçiliyor. Zamanında Vets Plus eski içeriğinde daha şeffaf olmak için sanırım detaya girip "sıvı yağ (ayçiçek, kolza, zeytin)" şeklinde belirtmişti, sonradan kolza zararlı falan muhabbetleri olunca hem paket hem içerik güncellendi şimdi detaya girilmiyor. Sadece içerikte kolza adı geçti diye Vets Plus değil, belki diğer markalar da içeriğinde kolza kullanıyor hiç detay yazmadıkları için bilmiyoruz. Benim bildiğim detaya giren Gimcat var, keten tohumu yağı yazıyor. Biopet Active var, ayçiçeği yağı varmış. Benzer şekilde Veda Phytopaste var, mısır özü ve ayçiçeği yağı kullanılıyormuş. Keşke tüm firmalar parantez içinde detaya girse daha çok güven verir.

septikbaykus

Anında içeriğin değiştiğine inanmıyorum. Ki böyle yüklü üretim yapan firmalar için zor bu. Hammadde alınmış stoklanmış , bağlantı yapılmıştır çoktan.

Direk etiket değişmiş. O da tepkiler sebebi iledir.

Günahlarını almayım tabi

Lils

Eski başlıkları incelerken kalktığı ile ilgili yorum görmüştüm ama resmi bir kaynak değil. Müşteri hizmetlerinden bilgi almak en sağlıklısı

deryaguler

Ben de çok merak ettim ve görüştüm müşteri hizmetleriyle kolza yağının bulunmadığını söylediler içim rahatladı doğrusu🤗

Gimlihanim

Sıvı yağ dedikleri ne yağı acaba? Belirtmelerini isterdim. Belirtilmediği zaman ben pek güvenemiyorum açıkcası.

duman_cat_world

@Lils
Müşteri hizmetlerine değil de mail yazdım cevap bekliyorum güncelleme yapacağım.

Bitarcin

Cevap geldi mi müşteri hizmetlerinden biz de kullanıyoruz çünkü vet plus malt :(

Palyaco

Vest plus un içeriği deyisti şimdi daha iyi hem severek yiyiyor 3 ay önce yemiyordu burun kiviriyordu bariz belli oluyor tüpü sıkınca rengi bile daha açık

Happycat mama düşünenler için bilgi amaçlı yazıyorum. Happycat light almıştım yeni içerikli olandan. Ambalajından içeriğine bakarken gördüm rastlantı eseri. Kolza yağı içeriyor %0,3 oranında. Diğer çeşitlerinde de vardır muhtemelen.

duman_cat_world

Teşekkür ederim arkadaşlar ben yine de dr. paw marka malta geçeceğim zeytinyağı, balkabağı gibi bitkisel içerikler mevcut

duman_cat_world

@Ebrugurkaracayir
İnanmıyorum kuru mamda bile varmış bide alman malı

Çoğu mamada olabileceğini düşündürdü bu bana. Belki de bitkisel yağ yazanların çoğunda var :(