Ne Alerjisi

Melike0nur

Kedimde alerji vardı zd mama kullandı ama hiç gelişme olmadı. Gıda kaynaklı alerji değilmiş ve ne alerjisi oluğunu da bilmiyoruz. Test imkanı olmadığı için yapamıyorlar. Kediler başka neye alerji geliştirir başına gelen var mı hiç? mama harici başka şeylere alerji geliştiren kedileri olanlar yazarsa ya da bilgisi olan varsa çok sevinirim 🙏🙏🙏 Şuan başka tedaviye geçtik inşallah iyileşme olur 😔

16 CEVAP

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Benim erkek kedime de konmuştu alerjik astım teşhisi mamadan çıkmadı bizim de herşey olabilir ben de bilemiyorum bulamadık biz de tıkanıyordu sürekli ben de bağışıklık güçlendirici ürünler kullandım petimunex şurup kefir ya da probiyotik yoğurt duzenli vermeye başladım uzun zamandır kullanıyorum artık azaldı şikayetlerimiz şükürler olsun 🙏 Umarım sizin yavrunuz da iyileşir bu arada ben de de var alerji neye olduğu belli olmuyor ama bağışıklığım düştüğü zaman çok tıkanıyorum ben de bağışıklık güçlendirici ürünler takviyeler kullanıyorum kendime de o kadar kötü olmuyorum ben de 🙏

Zeynepulku

Kullandığınız temizlik ürünlerine olabilir. Vitaminlerin son kullanma tarihine dikkat edin bazenleri o da alerji gibi etkileyebiliyor

Renklipati

Mama degilse, kumuna olabilir, malt vitamin veriyorsanız onların içeriğinde biseye olabilir. Evde tavuk, hindi balık yumurta gibi ek gıda veriyorsanız ondan olabilir. Evinizde yaptığınız temizlik ürünlerinden olabilir.

Melike0nur

Bir de akarlara da alerji geliştirmis olabilir. Bu canlılar insan deri döküntüsünden besleniyomus sanırım. özellikle yatak hali çarşaf parkelerde olurmuş. Ev her gün süpürülüyor ama çarşaflar her gün temizlenmiyor parkeler Vileda yapılmıyor her gün tabi ki bunu arttircaz. Çarşafları havalandırip süpürmek gerekiyo her gün nemli bezle eşyaları silmek gerekiyor ve parkeleri viledalamak gerekiyor. Bundan sonra çok sıkı temizlik başlayacak 😒 insanlarin da alerjisi olabilirmis. Resimlerine bakınca bir tuhaf oldum.

Superisi814

Merhaba ,

Öncelikle geçmiş olsun dilerim kolaylıkla kesin tanı konulabilir.
Akar konusunda bir yorum yapmak isterim.Belki yardımım dokunur..Akara , polene, kedi köpek tüyüne gibi biir çok alerjisi olan bir insan olarak..Çarşaflarınızı her gün yıkamanız gerekmiyor.Uyanır uyanmaz yatağınızı toplamayın, odanın camını açın ..Çünki çarşaf üzerindeki akarlar , yatağınızı toplarsanız sıcaklıkları bozulmaz ve yaşamaya devam eder.Camı açıp odayı havalandırırken bir yandan , diğer yandan da çarşaf üzerinde olanlar soğuk hava akımı ile ölebilir.
Sonra yatak başı vb.nin düzenli tozu alınmalı ve evinizi arap sabunu , sabun , beyaz sirke gibi malzemelerle temizemeyi seçin..Evet bir süre zor gelebiliyor sonra inanın düzene giriyor herşey.. Akarlar halılarda ve ahşaplarda da yaşarlar..Ben mesela özellikle odamın halısını sık havalandırırım..Emiş gücü yüksek bir süpürge iyi iş görür.Halıları silmeyin , yıkamayı deneyin.Silmek onları dibe atar...İnanın akar alerjisinde yok doğal yağ, yok ot püsür neler denedim.Zaten akar alerjisi kedinizde ya da sizde ise inanın önce dünyaya toz almaya gelmiş gibi çılgınca gnlerce temizlik yaparsınız.Sonra anlarsınız ki bu böyle olmaz , daha kolaylaştırıcı yöntemler bulursunuz..Mümkün mertebe güneşli havalarda yastık , yorgan vb.ni havalandırın..Ahşap temizliğine dikkat edin..
Kedinizin alerjisini bulabilmek için iyi gözlemlemeye devam edin derim..

Melike0nur

Temizlik ürünlerinde aslında kedi sahiplendigimden beri kimyasal kullanmıyorum Arap sabunu kullanıyorum Vileda yaparken. Onun harici su hep. Hatta alerji çıkınca Arap sabunu da bıraktım bir süredir kullanmıyoruz. Astım değil bizim deride tüy dökülmesi var bir bölgede. Kuma alerjisi öksürme hapşırma şeklinde belli oluyor Sanırım dökülme yapmaz diye düşünüyorum ondan onu elemiştim. Ekstra hiçbir gıda vermiyoruz cidden veteriner vermeyin demişti zaten sorunu anlayana kadar. Yaş mama bile yemiyor şuan. Aklıma başka bir şey gelmiyor internette de bulamadım yani ilginç bir şey. Kimse anlayamadı

Melike0nur

Mama ise yaramayinca da gıda alerjisi değil o zaman dedi. Bazen çok ufak bir şeye bile alerji geliştirebiliyorlarmis sorunun kaynağını bulmak gerek. Sinek yiyor belki ondandır diye düşündüm çünkü aklıma başka hiiic bir şey gelmiyor inşallah bu tedaviden sonuç alırız artık.tesekkurlee yorumlarınız için

Palyaco

Bizim toza alerjisi çıktı olabilirmiş sizinkide tozsuz kum kullanın

Palyaco

Bizim 10 yakın kum kullandım hepsinde sıkıntı vardı alerjisi olduğu anlaşıldı veterinerim buldu en sonunda

Palyaco

Kokusuz ve tozutmayan kum kullanın deneyin

huqi

Benim kedim'in vücudunda yaralar çıktı. Veteriner'e getirdik, mamadan olabilir diye mamamızı değiştirdik sizin gibi hill's z/d mama kullanmaya başladık. 1,5 haftadır z/d mamadan başka hiçbir şey vermiyorum, yaş mama bile yemiyor şu an baya düzelme var kedim de yaraları küçüldü iltihaplı gibiydi yavaş yavaş geçmeye başladı...
Sizin kedinizin alerji belirtisi nasıl vücudunda yaralar mı çıktı?

Melike0nur

Küçük bir yara çıktı ilk başta ama nokta kadardı ben çarptı sandım birkaç sonra baktım yalıyor gittik hemen ama çok hızlı açıldı o bölge ve tüyleri döküldü hep yani iltihap yoktu hiç. Kabuk şeklinde küçücük bir yara vardı nokta gibi.

Melike0nur

Palyaço kum alerjisi nasıl oluyor deride mi çıktı yoksa hapşırma öksürme şeklinde mi

Melike0nur

Superisi teşekkürler valla internette bir sürü şey okudum akarlar hakkında biraz korktum çünkü yok olmuyormuş sanırım yani bu da alerjinin asla geçmemesi demek ☹️ elimden geldiğince temiz tutacağım havalandırma olayını bilmiyordum onu da yaparım artık. Koltukları her gün nemli bezle siliniz diyor okuduğum yerlerde ama bu doğru değil mi o zaman?

rebeccaztre

Merhaba, kediniz cins mi? Benimki british short hair. Şu an nd tavuklu narlı kısır mama kullanıyoruz fakat o kadar fazla kaşınıp yalanıyor ki Hills zdye geçeceğiz.