Sahte Karma Aşı

Jean

Arkadaslar, kedime 1 hafta önce ilk defa gittigimiz bir veterinerde aşı yaptirdim. Veterineri defalarca aramama ragmen aşı yok diyordu, herkese yol diyorlarmış ama artik benim ısrarimdan bunaldiklari icin gelin elimizde bir tane var yapalim dediler. Ben de aldim oglumu gittik, ancak aşıya hic dikkat etmedim, deneyimsizlik ya gòrüntüsünü bile hatirlamiyorum. Şimdi bakiyorum milletin agzinda sahte aşi dolastigina dair sòylentiler var, acaba bize de mi sahtesi yapildi diye icime kurt düstü yesil kapakli falan oluyormus, kapagin alt kisimlari beyaz sanirim. Ancak ben hic yesil kapak gormedim, benim aklimda kalan goruntu bembeyaz bir sise ama dedigim gibi deneyimsizlikten dikkat etmedim. Ilk defa ası yaptik. Bunun yani sira, veteriner gun icinde istahsizlik, halsizlik olacagini soyledi. Ama zerre kadar bir sey olmadi aşı günü. Her zamanki gibiydi, oynadik falan filan. O zamandan beri neden bir sey olmadi diye de dusunuyorum

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba aynısını ben de sormuştum veterinere gittiğimizde kapağına falan bakmadım yapıldı bir sorun olmadı yapıldıktan sonra geçen sene de yaptırdım gene sorun olmamıştı aynısı oldu biz de yani her zaman aldıkları yerden aldıklarını belirtti seri numarası olduğunu sorun olmayacağını söyledi.

Jean

Ben ilk defa yaptim asi anlamiyorum ya pisman oldum keske gorseydim.sizin sorunuzu

orhdoner

İnşallah değildir artık Allah a emanetler sürekli gittiğimiz yere gidip yaptırdık biz de sahte değildir diye düşünüyorum artık sizinki de değildir inşallah 🙏

Poncimin

Valla sahtesi dolaşıyormuş gerçekten. Pandemiden de fırsat bilip sahtesini yapmışlar, her şeyin sahtesini yapıyorlar artık. Dikkatli olmak lazım bu konuda. Şimdi benzer konu açılmıştı oraya paylaştım, fotoğraflardan hatırlamaya çalışın belki hatırlarsınız hangisiydi sizin yaptırdığınız? Hatırlamıyorsanız, uzaktan resmini görmeden pek yardımcı olamayız. Umarım yaptırdığınız sahte değildir.

Bize de bir veteriner Kaçak olarak getireceğiz dedi ben kabul etmedim güvenemedim.

Mehtap3334

Az önce tesadüf trakya veteriner odasının açıklamasına denk geldim. Biofel pch 215821A seri numaralı aşının sahte olduğunu öğrendim ve benim oğluma da bu aşı yapıldı. Yarın veterinere gideceğim ama çok endişeliyim. 1-aşı diye çocuğuma ne enjekte edildi. 2- veteriner bilinçli mi sahte aşı yaptı. Bundan sonra nasıl güveneceğim ve nasıl bir yol izleyeceğim