Kesim Çok Isırıyor

Willy-Wonka

3 aylık kedim oyun istiyor biliyorum şımarıyor fakat o sırada işim oluyor ve ilgilenemiyorum. Korkunçç bi şekilde ısırıyor her yerimi yırttı ve aşıları da yok daha. Matatabi çubuğu da aldım hiç ilgilenmedi bile. Artık canımı çok yakmaya başladı ne yapmalıyım😔

7 CEVAP

Ayseselcuk

Merhaba benim kedim de o dönemler çok yoğun olmakla beraber yapıyordu o zamanlar önemsemedim geçer dedim ama geçmedi daha sonra taktik değiştim uyarmaya yaptığında kızmaya ciddi bir şekilde hayır demeye başladım. Anlıyor bunu gerçekten. Şuan 4,5 aylıl hayır diyorum yüzüme bakıyor sonra yalayarak devam ediyor😂 hayırı öğretmemiz gerekiyor

Ayseselcuk

Yoks ilerde büyük sıkıntı çekeriz dişler iyice çıkacak Allah korusun kanatmaya kadAr gider. Aşılarını yaptırmanızı öneririm

Isırmaya başladığında dikkatini sevdiği bir oyuncağının üzerine toplamasını sağlıyorum birkaç dakika daha sonra işime geri dönüyorum yavaş yavaş çaktırmadan. Oyuncağa vaktim yoksa göstererek hayır diyorum bizimki duymuyor o yüzden beden dilini de kullanıyorum. Devam ederse yüzüne bir fıs su sıkıyorum şişede duruyor düzenli suyu değiştiriyorum tabi. Artık fısfısı görünce ısırmaktan kaçınıyor. Acımasız durabilir fakat ne yapalım

hazalaydin

Valla ben o sorunu daha küçücükken kökten çözdüm hemen nasıl yaptığımı anlatayım:D benimki önünden geçerken bile bacaklarıma atlayıp dişliyordu bırakın elimi kolumu bacaklarım isirik tırmık içindeydi bende her beni ısırdığında tirmaladiginda işaret parmağımı suratına gösterip yüksek bi sesle hayır diyordum ve ilgilenmiyordum hatta çok abarttığı durumlarda hayır dedikten sonra onu başka bi odaya koyup kapatıyordum (cezalisin der gibi :D) 15 20 dk hiç ama hiç ilgilenmiyordum sonra açıyordum hiç pas vermeden normal.isimi yapıyordum. Bir süre sonra hayır lafindan anlamaya başladı ve aşırı rahat ettim. Burda önemli olan çok bağırmamak ters bi hareket yapmamak ısırdı mi ilgisiz davranın bi süreden sonra onlar anlıyor zaten ama bi dur komutunuz olsun benimki "hayır" 'di. Ama böyle üstüne basa basa net bi şekilde göz temasını kesmeden yapıyordum:D kediler eğitilemez lafları boş yani her yaramazlık yaptığıda sadece işaret parmağımı göstermek ve hayır demek ise yarıyor şuan

hazalaydin

Oynatma enerjisini atma vs falan demişler evet ise yaran kediler var fakat ben benimkiyle günde en az 1 2 saat oynamama rağmen deli gibi ısırırdı. O yüzden böyle bi yöntemde sorunu çözdüm

Willy-Wonka

Şuan karma aşı ülke genelinde çok zor bulunuyor😞 çoğu şeyde hayırı öğrendi aslında ama ısırırken gözü dönüyor

blue_hpood

lütfen benzer soruları inceleyin. ek olarak işiniz olsa dahi 3 aylık bir kediyi fazlasıyla yormanız gerekir, yavru olduğu için normalden fazla enerji ihtiyacı var. bol bol oynatmalısınız. ilgisini çekecek oyuncakları olmalı, toplar ve fareler edinin, kedi tüneli de iyi fikir, tırmalayıp tırmanabileceği bir alanı olsun, yüksekleri seviyorsa merdiven şeklinde duvara monte kedi evleri alabilirsiniz. bol bol ev içerisinde koşturun. güvenli bir alan varsa göğüs tasmasıyla çıkarabilirsiniz fakat alanda başka kedi, köpek ve insan olmamalı. aşılarını yaptırdıktan ve göğüs tasmasına alıştırdıktan sonra çıkarabilirsiniz. ve ısırmasına asla müsaade etmeyin. bağırmayın, su kullanmayın, cezalandırmayın, odaya kapatmayın, ısırdığı an sabit kalın, bıraktığı an uzaklaşın.