Kedi Ve Muhabbet Kuşu Aynı Evde!

melgul

evimde 1 kedi ve 4 muhabbet kuşu besliyorum. muhabbet kuşlarım 3 senedir benimle ancak kediyi mecbur kaldığım için sokaktan 3 ay önce sahiplenmek durumda kaldım. gözünden enfeksiyon vardı ve annesi yoktu ölmeyi bekliyordu resmen. kedim bir türlü kuşlara alışamadı. sürekli onları avlamak istiyor. şimdilik hep kuşlarım ayrı bir odada duruyor. kedimi nasıl alıştırabilirim? tecrübelerinizi paylaşırsınız çok sevinirim.

8 CEVAP

Kediciik21

Benimde muhabbet kuşum ve kedim var muhabbet kuşum ayrı odada kalıyor dikkatli olmak lazım geçen sene 2 kuşumu evde besledigim köpeğim yemişti kafesi devirip

AhsenAise

Kediler doğaları gereği avcı canlılar , hareket eden herşeye tepki gösterirler, iki kedimiz varken sorunsuz şekilde farklı kuş türlerine baktık ,duvarın tavana yakın yerine asiyorduk kafesi ,balkona gözetim altında çıkarıyor duk,sorun olmadi

Palyaco

1 yıldır birlikteler alisti dokunmuyor artık

hannnngggg

benimde hem kedim hem muhabbet kuşum var birde papağanım vardı geçenlerde vefat etti ölümü öyle ani oldu ki şok oldum kedim ve papağanım çok güzel anlasıyordu kedim pati attığında papağanım da gaga vuruyordu 😢 kendini savunabiliyordu muhabbet kuşum ise biraz soguk iki senedir bizimle fakat ne ele ne avuca gelir dışarıda gezinmek bile istemez kafesten salarız beş dakikaya geri girer sonra kanatları tutulur değişik bir tip oda kedim ona dokunmak istiyor altına alıp sevmek istiyor avlamak veya yemek değil onu secebiliyorum kafesin kapısını açın mümkün olduğunca temasta bulunsunlar ve basında bekleyin ev kedilerinin fare tutamıyor oluşu gibi düşünün doğuştan avcılar fakat evde yaşadıkları icin avlanma yetenekleri yeterince gelişmemiş oluyor karnı toksa yiyeceğini sanmıyorum kuş hareket halinde olduğu icin kedi heyecan yapıyordur en fazla

Miscatt

Benim de muhabbet kuşum var 4 senedir bizimle.Kedimi de 1 aylıkken annesi olmadığı için sokaktan sahiplendim.Şuan anlaşıyorlar bi sıkıntı yok ama tabi ki bu olmıcağı anlamına gelmiyor.
Genelde Misket uyurken Şerbeti salıyorum sürekli kafesin içinde strese girmesin diye.Misket uyanıkken bunu asla yapamam göze alamam.Kafesimiz de ayrı odada değil oturduğumuz odada.
Ama sizin durumunuz biraz sor gibi 4 tane kuşunuz varmış kuşları ayrı odada tutmaktan başka çare yok gibi ama gün aşırı kafesten çıkarın ki strese girmesinler enerji atsınlar.Başka bi çözüm gelmedi aklıma.

gulsump

Dört aydır iki muhabbet kuşum ve kedim yan yana aynı odada duruyorlar. Kedim kuşları seviyor, hep onları izler kafesin başından ayrılmaz. Kafesin dışında da bir şey yapmıyor. Size tavsiyem günlük 10 dakika kadar aynı odada tutun kafesi izlesin, alışmaya çalışsın.

Nimesay2021

Benimde iki muhabbet kuşum vardı sehbanın üstünde duruyordu hep kızım çok istediği için kedi aldık kafese dirlik vermiyordu duvara yetşemeyece şekilde astım sürekli onları seyrediyodu şimdi alıştı bir sene oldu ilgilenmiyo artık

theyusra

kedinize kafesin kuşun özel alanı olduğunu öğretmelisiniz. buna bazıları dikkat etmiyor ama aslında çok önemli bir konu, kedinin bir şey yapmıyor olması durumu değiştirmez orda durması bile kuşu rahatsız ediyor çünkü. kuşa her yaklaştığında yüzüne su atıyordum ben azıcık, şimdi kalkıp bazıları şiddet falan demesin cidden cinnet geçiririm, kediler doğada neye yaklaşmamaları gerektiğini canı yandıkça öğrenir. şu an eskisi kadar atlanmıyor dokunmaması gerektiğini bildiği için ama yine arada kazalar oluyor tabi, zaten kuşumuzda ondan kaçmayı öğrendi. şu an evde her an kovalamaca var ama zarar gören yok yani öyle bir durum :D