Kedim De Kabızlık Sorunu Var

patidostu17

merhaba arkadaşlar kapımızın önünden kedi sahiplendim 3 yılı geçti bakıyorum en son ayağını yakalayınca veterinere verdik tuvalete alıştı ayağı da geçti sayılır.

Kedim dışkısını sert yaptı daha öncede böyle olmuştu ancak bu sefer dışkıda ufak ve silik şekilde kan gördüm probiyotik jel aldım bir kere bile yalamadı bir öneriniz var mı yardımcı olur musunuz

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Yaş mama ya da haşlama birşeyler verin suyuyla beraber yumuşamasına yardımcı olur ya da yaş mama yiyorsa zeytinyağı katıp öyle yedirebilirsiniz. Ayrıca kefir ya da probiyotik yoğurt da çok iyi geliyor bunlardan hangisi uygunsa size yapın mutlaka etkisini gösterir Allah razı olsun sizden kurtarmışsınız canı sokaktan 🙏

Palyaco

Zeytinyağı verin 1 tatlı kaşığı 3 gün boyunca

Warriorsans

Zeytinyağ verin ayrıca yaş mamanın içine çeyrek çay bardağı su karıştırarak verebilirsiniz ve yoğurt da verebilirsiniz. Ayrıca probiyotiği yaş mamayla verirseniz yiyecektir

Gimlihanim

Yeteri kadar sıvı almadığı için muhtemelen kabız oluyordur. Yaş mama, evde yaptığınız haşlamayı suyuyla birlikte, yoğurt, kefir, zeytinyağı verebilirsiniz. Bunlar onu rahatlatacaktır.
Her gün 1 tatlı kaşığı yoğurt ya da kefir.
1 çay kaşığı zeytinyağı ama her gün vermeyin bence. Şu ara verseniz iyi olur.
Günde 1 yemek kaşığı kadar yaş mama.
Yağsız, tuzsuz, baharatsız haşlama. İçine az miktarda sebze de koyabilirsiniz.

patidostu17

Arkadaşlar zeytin yağı aklıma yattı. Kefir bizim yediğimiz kefirlerden, probiyotik bizim içtiğimiz probiyotiklerden alın diyen oldu. Kedi için probiyotik önerir misiniz? Bugün meo yalama ödül maması verdim. Cevaplarınız için herkese teşekkür edeirm.

orhdoner

Merhaba ben activia sade yoğurt veriyorum 1 tatlı kaşığı verebilirsiniz siz de memnunum kullanıyorum

emre536

Profarm adında sindirim düzenleyici takviye deneyebilirsiniz eğer isterseniz , toz halinde oluyor , benim kedilerim kokusunu beğenmeyip yemediler fakat başka kullanan kişilerin çoğunluğu memnun kalmış olumlu yorumlar vardı petlebide satışı var bir bakmanızı onerebilirim .Geçmiş Olsun

patidostu17

Arkadaşlar herkese teşekkürler proplan probiyotik toz şeklinde aldım. Mamanın içine koyup verdik. Sorun olmadı. Bir de parazit iğne + enseye damla yaptırdık. Neden derseniz 40 gün olmasına rağmen parazit çıktı. Şimdi bir sorun kalmadı.