Tasma

Arkadaşlar merhaba. Benim kedim dişi 4 aylık.2-3 aylıkken tasma takmaya çalışıyordum ama istemiyordu ben de takmıyordum. Ama dün biraz alışsın diye yeni tasma aldım ve taktım hep onunla uğraştı çıkartmak istedi.Ben çıkartmaya çalıştım ama hep yırttı beni.Daha sonra tasma ağzına takılmış çok kötü durumdaydı bildiğiniz ağzının içinde tasma var.Çıkartamadık hemen kestik tasmayı.Çok korktuk.Ama tüm ev kedileri tasma takıyor ve ben de istedim bir daha da takmam ama.İçinizden var mı tasma sevmeyen kediniz?

8 CEVAP

sedoli

Merhaba. Kediler ilk 1-2 yıl çok hareketli olduğu icin tasmayı bu dönem geçtikten sonra takmaya başladım. Zorlanınca kendinden açılan tasmalardan takmanızı tavsiye ederim, aynı durum tekrar yaşandığında tasma açılır ve kurtulur minik :)

sezind

Benim 6 kedim var hiçbirine tasma takmak gibi bir işkence yapmıyorum. Size de tavsiye etmem. Sürekli boynunuzda bir şey olduğunu düşünün rahatsız edici değil mi? Bir de o tasmanın bir yerlere takılma ihtimali v.s var. Gereksiz bence.

SelinTuksal

tasmanızın ucunda kedi zili var mı? benimkilerde vardı ve zilin olduğu kısmı kestim. sadece dışarı çıktığımızda tasmalarını takıyorum. evde o kedinin sizin olduğunu göstermenize ihtiyaç yok :))

efruzg

3aylık kedim var 1.5ay gibi bir süredir tasma takıyorum evde heryere girip çıktığı icin yukarı kata çıktığı icin mecbur taktım ben.. zil sesinden buluyorum . Taktıgımda bir iki gün kasıdı hemen alıştı .suan sadece arada bir çıkartıyorum rahatlasın diye :)

betulaltundal

Benim kedim de başlarda hiç sevmediği için takmadık ama 5 6 aylık olduğunda yeniden denedim ses çıkarmadı alıştı kısa zamanda. İlerde bi daha deneyin şuan zaten erken bence. Evden çıkarken benim aklım kalıyor takıyorum nolur nolmaz diye, sürekli tasmayla dolaşmıyor. Çok gevşek takarsanız ağzını arasına geçirir çok sıkarsanız da bunalır ayarını iyice yapmak gerek ama şuan küçük olduğu için her tasma bol gelebilir dediğim gibi ilerde deneyin bir daha

KedimVar

Ben takıyorum sorun çıkmıyor. Nadiren bol olduğu için ağzına girmiyor oynarken o kadar. Lastikli baya hafif bir tasma.

Çok teşekkürler bu arada evet zilliydi tasma

KedimVar

Ağzına giriyor*