Kedim Doymuyor

mommymercury

Merhaba, Merkür 5-6 ay önce gingivitten dolayı 6 dişini çektirmek zorunda kaldı. Son zamanlarda ise kuru mamayı tamamen reddetmeye başladı, sadece tavuk göğsü ve tavuklu yaş mama yiyor. Et, ciğer, hindi ağzına sürmüyor. En kaliteli, en pahalı kuru mamaları denedim olmadı. Taurin oranına dikkat ederek aldığım tüm kuru mamaların sonucu hüsran. Bir gün boyunca kuru mamadan başka bir şey koymadım önüne, açlığı yeğledi yine yemedi. Üstüne üstlük asla doymuyor. 2 saatte bir gece gündüz sürekli bağırıyor. Seviyoruz olmuyor, yaş mama ya da tavuk yemeden rahatlamıyor. Kilosu hep normal, bu kadar yemesine rağmen 4 kilonun ne üzerine çıkıyor ne de altına iniyor. Ne yapacağım?

4 CEVAP

simbakedi

yas mamayla kuru mamayi karistirmayi denediniz mi? belki ilerde yas mama miktarini azaltirsaniz alisir kuru mamaya. tavuk seviyorsa tavuklu kuru mama, balikli seviyorsa balikliyi deneyin bence

kedililaa

Yaş mamayla kuru mamayı karıştırıp zamanla yavaş yavaş yaş mama miktarını azaltmayı deneseniz belki alışır. Kuru mama olarak çoğu kedinin beğendiği ve reddetmediği mama proplan diye biliyorum. Hemen hemen her kedi yiyor proplanı. Kullanmadıysanız bu mamayıda bi deneyebilirsiniz özellikle bu markanın Seçiçi Kediler için olan mamasına bakabilirsiniz

mommymercury

@kedililaa proplan delicate alıyorum veteriner tavsiyesiyle, reddediyor yine ama arada bir atıştırıyor :) tek yediği kuru mama proplan delicate

Gimlihanim

Bence hangi markayı alırsanız alın şuan kuru mamayı reddedecek. Benim kızım da bir süre yaş mama ile beslendiği için kuru mamayı reddetmişti. Karıştırarak verdik, ıslatarak denedik, kuru mamayı iyice ezip un haline getirip yaş mama veya kedi çorbası ile karıştırıp vermeyi denedik asla yemedi. Ancak biz zorlayınca aç kalınca mecbur yemişti. Hiç hoşlanmıyorum bu durumdan ama bazen mecbur kalıyoruz 🤦🏻‍♀️ Siz zorlamanıza rağmen yememiş. Bir kere daha deneyin. İçine sevdiği ödül mamalarından atın mesela. Artık o da olmazsa bence zorlamayın bir süre yesin bıkana kadar. Emin olun bal yiyen bir süre sonra baldan bıkıyor 🤷🏻‍♀️