Bir Anne Kedim Ve Yavruları Var ?

Miril

8 saatlik bir yolculuğumuz ardından yeni eve taşınacağız 4 tane 20 günlük yavrularımız var nasıl götüreceğim bilmiyorum bir şey olursa yolda diye korkuyorum sahiplendirmeliyim ama buna dayanabilir miyim hiç bilmiyorum canım çok sıkkın bir taraftan maddi ve manevi olarak iyi durumda değilim ailemle kalıyorum her şey o kadar karmaşıklaştı ki şu taşınma olayı yüzünden kedilerimi çok seviyorum ayrılmak istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum kaç kez ağladım hâlâ Ağlıyorum kedilerime bişey olmasın ailem üzülmesin diye diye kendim mahvoldum ne yapacağımı bilmiyorum :(

6 CEVAP

SelinTuksal

tamamen aynı olayları yaşamışız, yaşıyoruz. yavrularınız çok küçükler bence araba yolculuğu için. bir de geiş bir kutu bulmanız, hava alabileceği ama patilerinin gçmeyeceği küçük delikler açmanız, bir de onun sizi görebileceği bir yer açıp şeffaf ve kolay yırtılmayacak bir şeyle kapatmanız gerekiyor. kedi kutuları anne+yavruları na fazla küçük gelir

dollfacepersian

Bence kedilerinizin çiftleşmesine izin vermeden önce bu tür olumsuz şeyler olabilme ihtimalini hesaba katmalıydınız.
Daha önce yazdığınız konuda yanlış hatırlamıyorsam yeni eviniz 6 kedinin rahat bir şekilde yaşayabileceği bir ev değil. Bu onlar içinde ev halkı içinde çok zorlayıcı olacaktır.
Sahiplendirme ise bebekler şuan çok küçük ve sahiplendirirseniz yeteri kadar anne sütü alamadan anneden ayrılmış olacaklar,anneyle birlikte sahiplendirmek isteseniz ancak geçiçi olarak kedilere bakan hayvan severler alabilir diye düşünüyorum. Aynı anda 5 kediyi sahiplenen hiç duymadım çünkü.
Taşınma hemen şimdi olmayacaksa yavrular biraz daha büyüdüğünde sahiplendirirseniz ancak olabilir diye düşünüyorum

Miril

Bu taşınma olayı bir anda orada çıktı aslında normalde taşınmayacaktık o yüzden aslında her şey birbirine karıştı sadece çok mutsuzum hiçbir şey hayal ettiğiniz gibi olmuyor hayatta bazen yavruları sahiplendiremem yanımda götürmek orada daha sonra sahiplendirmek istiyorum ama yol konusu onlara bir şey olur mu diye korkuyorum :(

Miril

Siz ne yaptınız peki SelinTuksal?

Fistikbonibon

Sahiplendirin diyeceğim ama çok küçükler annesiz yapamazlar ancak anneyle ama arabanız varsa yine iş kolay

KedimVar

Anneyle aynı kutuya koyun ama anneyi emmesinler. Yolculuktan önce karınlarını iyice doyurun ve yolculuğa 1 saat kala hiçbir şey yememeye başlasınlar. Bizim kedi taşıma kabımız baya büyük. Anne kedi ve 5 yavruyu koymuştuk içine vet e giderken. 2 yavruyu da ayrı koymuştuk. Ama o Zaman 1,5 aylıklardı.