Tek Kedi Mi 2 Kedi Mi??

Nohutgofret

Merhabalar, kedimle birlikte yaşıyoruz kedim çok fazla uyuyor acaba yanına bir arkadaş olsa daha mı az uyur diye düşünüyorum ama tabii 2. kediye bütçem yetmez. Ve bazen de çok yalnız diye üzülüyorum vicdan yapıyorum, ben mi çok dramatize ediyorum bilmiyorum belki de o halinden memnundur ama arkadaşı olmalı mı sizce?

18 CEVAP

orhdoner

Merhaba benim iki evladım var iyi ki de öyle yapmışım diyorum. Birisi dişi birisi erkek çok güzel vakit geçiriyorlar oynuyorlar eğer yalnız olsaydı sıkılırdı diye düşünüyorum ben de ama tabiki de masraflar çarpı 2 oluyor kaçınılmaz son yani 😀 Allah uzun sağlıklı ömürler versin evladınıza inşallah 🙏🥰

Lavinia17

bence iki kedi ama maddi durumlardan dolayı ben de cesaret edemiyorum :)
neden iki kedi diyecek olursanız onun kendi cinsi ile sohbet etmesi,eğlenmesini daha çok istiyorum.ben oynatıyorum konuşuyorum vs ama ben insanım :D böyle düşünmem saçma mı bişmiyorum ama böyle düşünüyorum

hannnngggg

2 kediden daha güzeli varsa oda 3 kedidir djxkck benimde bir tane kedim var aynı dusuncedeyim ileri de 2. kediyi sahiplenmeyi kesinlikle düşünüyorum suan ailemle yaşadığım icin mümkün değil bir diğer düşüncem de engeli olan bir kedi sahiplenmek kör veya tek bacağı olmayan onunla beraber bir hayat yasamak isterim

AhsenAise

İki kedi x masraf
Mama ,kum aşılar,olası hastalıklarda tedavi masrafları vs vs ,yani epey maddi olanak gerektiriyor ,olayın kedi tarafı ise , tamamen kedinin karakteri ile ilgili bazı kedi sosyal yapıdadır ve arkadaşi olması onu pozitif etkiler,bazısi ise tek olmak ister ,annesi babası kardeşleri tüm ev ahalisi üzerine düşsün başka birşeyle ilgilenmesin ister ,açıkçası biraz riskli bir girişim olur

Nohutgofret

@AhsenAise işte kedim tek olmayı mı seviyor sosyalliği mi bilemiyorum. Sadece yalnızlığı beni üzüyor son zamanlarda, ben de dramatize ediyor olabilirim gerçi ana imkanım olsa alırdım sanırım

Nohutgofret

@Lavinia17 İnanın ben de aynısını düşünüyorum. Bir yerden sonra ama ben insanııım onun kendi cinslerine ihtiyacı var diye ağlayasım geliyor tabii o bu esnada mışıl mışıl uyuyor 😁

Nohutgofret

@orhdoner evet sanırım yalnız olduğu için sıkıldığından çok uyuyor benim kedim de 😣 iki evladınızı da Allah bağışlasın, maddi manevi kaldırabilecek gücüm olsa direkt 2.yi de alıcam lakin şimdilik yok. Umarım büyük bir kötülük etmiyormdur oğluşuma 🙏🏻

2 kedi çok güzel ama anlaşabilirlerse güzel. Yoksa hep ikinci gelen kedi evdekini eziyor. Benim büyük kedim çok sosyal bir kedi. Hemen kabullendi hatta annelik yaptı. Şimdi kavgalı sevmeli oynuyolar. Birlikte kuduruyolar. Onları öyle görmek beni de mutlu ediyor ama masraf kısmı çok zorluyor. 12 yaşındaki annemde kalan kedimiz çok asosyal ve ikinci bir kedimiz daha var. 12 yaşındaki kedimiz hiiiiç mutlu değil hep tedirgin. Çünkü küçük olan rahat vermiyor. Bu olasılık da var. Ama belki size de çok muhtaç bir can gelir bir gün ve mecbur almak zorunda kalırsınız bizdeki gibi :))

Palyaco

En güzeli iki kedi ilkgunden 2 kedi sahiplenmek tabi bu fiyatlar malum mamasi kumu veterineri 2 katı masraf ayda 700 bulur

Warriorsans

Kesinlikle 2 kedi tek kediden daha iyidir. Sokaktan ihtiyacı olan bir canı kurtarmak gibisi yok. Eğer biraz bütçenizi ayırabilirsiniz 2. Kediyi sahiplenmeniz güzel olacaktır

Baliminannesii

Düzenli bir geliriniz varsa bana göre 1 kedi ile 2 kedi masrafı arasında dağlar kadar fark yok. Sadece mama daha çabuk bitiyor. Aşılarda biraz fark ediliyor. Zaten 2 kum kabı olsa da onlar aynı kum kabına gidiyor. Alışmaları 1ay sürdü ama şuan hiç ayrılmıyolar. Ben gündüz işteyken sıkılmıyolar.

DilekTus

1 anne 3 yavrusu kedi :(: bütçe sarsılıyor ama hem oyun açısından iyi hem sevme açısından 1 tanesi sevdirmezse 1 tanesi mutlaka sevdiriyor.

orhdoner

Amin cümlemizin sizlerin de Allah bağışlasın Allah razı olsun eksik olmayın inşallah 🙏🥰 Çok tatlı sizin evladınız bu arada Allah nazardan saklasın en güzel şekilde bakıyorsunuz ne güzel ne mutlu size 🙏

Faytekin

Kesinlikle 2 kedi ,bunu anlatabilmek mümkün değil tabi..!

Melisao

Cins kediyse cinsi yüzünden olabilir