Kedimin İshali Gecmiyor

Dobiii

Merhaba 1 sene önce tekir bir kedi sahiplendim. Benden önceki sahibi et tavuk balık tarzında beslemiş ve kedi kesinlikle kuru mama yemiyor. Islak mama veriyorum mecburen. Ve 2 aya yakındır sürekli ishal oluyor ben ne yapabilirim. Aşıları hepsi tam. Maddi olarak gücüm çok iyi değil nerede tedavi ettirebilirim yada çözümü varmı

14 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Yaş mamadan dolayı da ishal oluyor olabilir sürekli yediğinden belki diye düşünüyorum kuru mamayla yaş mamayı karıştırıp öyle verin o şekilde alışacaktır diye düşünüyorum.

Palyaco

Oncelikle ıslak mama devamlı verilirse bağırsak florasi bozulur zeytinyağı ve kefir 1 tatlı kaşığı birde ıslak mamadan vaz gecin evde ciğer haşlayın tavuk göğsü suda haşlayıp verin birde pirinç lapasi yapın cigerle karışık

AhsenAise

Geçmiş olsun diliyorum
Bulunduğunuz ilde hayvan hastanesi var ise oraya götürebilirsiniz,bakteri kaynaklı bir ishal ise ilaçla tedavi gerekir ,öncelikle iyi haşlanmış pirinç ve ev yoğurdunu yedirin ,prebiyotik kullanın ,geçmemesi halinde bir hekim görsün

Dobiii

Çok teşekkür ederim. O hastaneyi araştırdım çoğu kişi çok kötü yorumlarda bulundu pahalı olması ve çok fazla hayvan öldüğü tarzında korktum açıkçası bişey olur diye

1 yıldır sizde ve hep yaş mamayla beşlenmiş ama 2 aydır ishali varsa beslenme kaynaklı olmayabilir. Rutininde değişen bir şey yok çünkü. Parazit olabilir, enfeksiyon olabilir gibi.

orhdoner

Arkadaşa katılıyorum İstanbul avcılar da hayvan hastanesi var araştırma çok iyi götürebilirsiniz isterseniz size randevu linkini de atayım https://vetsisrandevu.istanbulc.edu.tr/RandevuLogin/Login?ReturnUrl=%2F

orhdoner

Yok biz çok memnun kaldık yorumlara bakmayın bence as önce başka bir arkadaş daha yorum yazdı oraya yeni gitti o da memnun kaldı Prof hocalar da bakıyor bizden ekstra ücret bile alınmadı.

hannnngggg

diğer soru da mystic mama kullandığınızdan bahsetmissiniz acaba başka kedilerinize mi bu mamayı kullanıyorsunuz

Dobiii

Hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız için bugün veterinere goturcem umarım iyileşir. Malesef benden önceki sahibi hiç mama vermediği için kuru mamaya alistiramadim. Her yolu denedim yaş mama kuru mama karıştırdım. Et sularıyla karıştırdım. 1 hafta aç kaldı yine yemedi. Çok fazla zorlayamazdim çünkü sarılık olabilme ihtimalleri var. Umarım düzelir oğlum yeterki iyi olsun

zfrshn

kalitesiz yaşmamalar ishal yapar kimi kedilere kalitelisi bile ishal yapar.
Marketlerden aldığınız yaş mamaların yüzde 5 inden gayrısı çöp asla bu yaşmamalar yeterli besin içermiyor.
Hediye geldiği için kullandığım yaşmama kedilerimi ishal köpeğimide sivilce sahibi yaptı yani sadece zarar.
Evde tavuk haşlayıp verin 3 gün sadece hatta sonrasındada hindi tavuk dönüşümlü gidin kurumama ile karıştırın deneyin.
Probiyotik kullanın yaşmamayı kesin artık.

Warriorsans

1 yıldır yaş mamayla besleniyor ve yeni sorun çıkıyorsa beslenmeden olmayabilir. Biz de şu an ishal sorunuyla uğraşıyoruz. Yoğurt, pirinç lapası vs hiçbiri işe yaramadı. En son açtığım başlığı inceleyebilirsiniz dün veterinere gittik verdiği ilaçlara vs bakabilirsiniz . Size tavsiyem biraz para biriktirip bir kan tahlili bastırdıktan sonra veterinerinize rica edin ve eğer uygunsa eczanede satılan ilaçlardan yazsın veterinerde uygulanacak tedaviden daha ucuz oluyor biz kan tahlilini 150 TL ye yaptırdık eczaneden aldığımız ilaçlar da 30 tlydi.

duman_cat_world

Merhaba devamlı yaş mama verdiğinizden ishal oluyor kuru mama ve yas mamayı karıştırarak yavaş yavaş kuru mamayı artırarak kuru mamaya alıştırabilirsiniz. Bu süreçte synbiocure probiyotik verebilirsiniz sadece kliniklerde satılıyor hekiminize de danışın.

Gimlihanim

Sürekli yaş mama ile besleniyorsa neden şimdi ishal olsun ki? Bence sebebi bir bakteri ya da parazit olabilir. Beslenme kaynaklı olacağını sanmıyorum. 1 yıldır yaş mama yiyorsa ilk yaş mama ile beslendiği zamanlar ishal olurdu. Şuan sorun başka bence. Ben de kızımı 4 ay kadar yaş mama ile besledim. İlk zamanlar ishal problemi oldu. Bir ilaç verdi veterinerimiz. 3-4 gün kullandık. Sonra hiç ishal olmadı alıştı. Bu yüzden kedinizi bir veterinerin görmesi iyi olur. Geçmiş olsun

Dobiii

@hannnngggg öbür soruda kullandığım mystick mama bu kedim için değil bunun harici 3 kedim daha var annemde o mamayı kullanıyoruz onlara