Kedimin Kakasında Kıl Yumagı.

Jean

Arkadaşlar kedim dışkısını her zamanki gibi yapti. Ben de tam temizleyecekken dıski parcalarindan birini ezip bakmak geldi icimden, herhangi bir seyden suphelendigim icin falan degil. Kedimin kaka yaparken yere biraktigi son diski parcasini aldim elime ezdim, sanki bir meyvenin ya da kuruyemisin kabugunu soyar gibi bir his yasadim. Rahatlikla kenarlari acildi ve icinden kil yumagi cikti. Ilk defa boyle bir sey gordum sok oldum. Ve bayagi buyuk. Aklima şu takildi. Actigim diski kedimin son diskisi ve herzaman sekil olarak bir gariplik ve sertlik olan ayni tarzda bir diski. Bunun ici hep kil yumagiymi doluydu? Bu kadar kil yumaginin cikmasi normal mi? Baktigim diskidan bir oncekine de baktim onun da icinde vardi ama daha minik bir boyuttaydi, nohut tanesi boyutunda. Ama ilk baktigim kocamandi resmini yukleyecegim simdi beni bir aydinlatin :)

9 CEVAP

Warriorsans

Dışkısıyla çıkması çok güzel bir şey kediniz çok tüy döküyorsa özellikle mevsim geçişlerinde daha çok tüy tutacağız için malt miktarını artırmak en iyisi oluyor

Warriorsans

mama kaliteli de olsa kedinize yaramayabilir. Farklı mamalar deneyebilirsiniz özellikle balıklı mamalarda genelde tüy dökümü azalıyor. Bize tüy konusunda en iyi gelen mama acana pacificaydı.

duman_cat_world

Dışkıyla çıkması çok iyi bir şey dışkısıyla atmazsa midesinde birikebilir ve kusabilir.

Jean

Evet, cok tuy dokuyor inanilmaz. Malt kullaniyoruz, omega3 tuy sagligi icin yagda kullandik, mamasi da kaliteli ama bildim bileli inanilmaz tuy dokuyor.

Lils

Her zaman oluyor olabilir çünkü malt kullanmayan kediler haftada 1 tüy yumağı kusabiliyor.

Jean

Arkadaslar diger gorseli koymamisim yanlis olmus, bu basligi silemedim yeniden yukleyecegim oraya bakin lutfen

pablopicasso

Şanslısınız ki. Dışkılamayı başarmış. Aferin ona

Jean

Denedik mama balıklı da denedik

Jean

Benim anlamadigim bu her zaman oluyor mu ben mi yeni farkettim yani diskisiyla cikarttigini biliyorum ama bu kadarini gorunce sok oldum kocaman bir seydi