İkinci Kedi

aseacr

Arkadaşlar merhaba. Kısmetse bu haftasonu 2. kedim evimize gelecek. 2. kedimiz tek gözü görme engelli bir kedi. Evdeki kedim 1 senedir benimle. Eve çok alışık ve çok sahiplendi. Ama hırçın bir kedi değil. Yeni kedim de biraz hareketli afacan bir şeymiş. Evdeki 1 yaşımda. Yeni gelecek olan 4 aylık. İkisi de dişi. Nasıl bir alıştırma süreci izlemeliyim? Bu konuda tecrübesi olanlar deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim :)

3 CEVAP

Dobiii

Bizdede aynı durum oldu. annemde 3 kedi var . Eğer ılımlı ve sakin bir kediyse çok sorun olmuyo ama tabiki psikolojik olarak etkilenebiliyolar. Benim kedilerimin birbirine alışması 2 haftayı buldu. İlk zamanlar evdeki kedim yeni geleni istemedi tısladi sonrasında alışmaya başladı şuan çok iyi arkadaş oldular biraz sabır yani. Bol bol ilgi ve sevgi istiyorlar bu aşamada

Baliminannesii

Çok sabırlı olmanız gerekiyor. Benimkilerin alışması 1 ayı geçti. Sizinki tabiki farklı olabilir. İlk etapta hemen kedileri karşılaştırmayın yeni gelen başka bir odada dursun. Zaten evdeki kedi hemen hissedecek kokusundan. Daha sonra yavaş yavaş kokularına alıştırın eşyalarını değiştirin elinizi yıkamadan diğerini sevin. Zaten kapı altından oynamaya başlarlar bir süre sonra. Tıslamalar bittiğinde ki bu 1 hafta da sürebilir daha az veya daha çok da sürebilir. Yeni geleni box içine koyarak karşılaştırırsınız. Baktınız ev sahibi kedi çok saldırmıyor o zaman açarsınız.

aseacr

Benim evdeki kedim tam bir meraklı. Ayrı odalarda tutsam kapı açana kadar ortalığı ayağa kaldıracağına eminim. Dışarıdan kedi sevip eve geldiğimde de elime yapışıyor hep. Evim 1+1 ben evde yokken bir şekilde ayrı tutacağım ilk günler ikisini ama bakalım çok heyecanlıyım ben de. Tek umudum yeni gelen ufak olacağı için yadırgamaması. Bakalım 😇