+10 Yaş Kedisi Olanlar Beslenme Ve Bakım Tüyosu Verir Misiniz

Tambirmerlot

merhabalar. öncelikle sağlıklı uzun ömürleri olsun hepsinin.
kedilerinize hangi mamaları yedirdiniz, farklı besinlerle takviye yaptınız mı, bakımı için ekstra yaptığınız bir şey var mı, takviye kullandınız mı?

7 CEVAP

duman_cat_world

Bu arada benim tavsiyem yaşlı kedi maması ve glukozamin takviyesi kullanın. Ayrıca bol bol su içsin böbrek problemi yaşamaması için.

emre536

10 yaşında en yaşlı kedim ve yaşlı kediler için olan kuru mama kullanıyorum çünkü diğer mamaları sindiremiyor bunu farketigim için yaşlı kedi mamasını geçtim kedim mutlu ben mutlu

duman_cat_world

Merhaba kedim 10+ değil ancak önceden açtığım bir post yararlı olabilir bu konuda 10+ kedisi olan birkaç kişi vardı.

zfrshn

Yaşlı kedi mamaları tercih edin.Glukozamin kullanın.

duman_cat_world

Link koyamadım filtrele butonuna tıklayıp yaşlı kediler yazarsanız birkaç post çıkacak yararlı olur umarım.

12 yaşındaki kedimiz için hiç takviye vitamin kullanmadık. Ana öğünü mama değil yumurta, tavuk, kırmızı et gibi besinler. Her gün mutlaka et yumurta yer ve doyasıya yer. Tavuk suyu içer. Yani ona özel pişirilmiş besinlerle beslenir ama tabi kuru mama da yiyor. Daha yeni başlamış kemik erimesi var onun için takviye veriyoruz.

Tambirmerlot

teşekkür ederim benim kedim henüz 1.5 yaşında aslında sağlıklı büyütebilmek için tecrübelilerden faydalanmak istedim. takviye olarak kedim bana geldiğinden beri glikozamin veriyorum.