Dolar Fiyatları/Olası Zamlar

Her gün artan dolar kuru, neredeyse her hafta zamlanan mama kum fiyatları, olası veteriner zamları, ilaç/aşı bulamama ihtimaliz..Sokaktaki canlarımıza nasıl bakacağız, yavrularımıza nasıl kaliteli bir yaşam sağlayacağız bilmiyorum, duvara kafa atmama çok az kaldı. :(

14 CEVAP

cat_expert

Maalesef döviz kurlarının yükselişi neredeyse ithal olan bir çok şeyin fiyatının da yükselmesi demek. Maması vitamini aşısı tedavisi her şey daha da zamlanacak zamlanıyor. Haliyle biz hayvan severler dengeyi kurabilmek için her geçen ay kedimize verdiğimiz şeylerin kalitesini düşürmek zorunda kalıyoruz, hele birden fazla kedisi olanlar için durum daha vahim.

Allah sonumuzu hayır etsin. Halkının halini görmeyen idarecilere de yazıklar olsun.

Warriorsans

Micho kedi mamasını 70 TL ye aldığımızı biliyorum şimdi 233 TL olmuş

Melike0nur

Bende bugün bir sayfada gördüm 2018 yılında nd 2,5 kg mamayı 53 liraya almış 😢

Warriorsans

Of gerçekten sadece hayvanlar için değil her açıdan hayat çok pahalılaştı

deniznergis

Eskiden mahalledeki marketin önünde öbek öbek kuru mama koyardı hayvan severler son 1 yada 2 aydır bırak mamayi zerresi bile yok yazın sokak canlilari için aldığım 12 kiloluk felicia mamayi bile kış bastirmadan yarisina kadar geldi rabbim sonumuzu hayretsin

huqi

Esenler'de oturuyorum ve yaşadığım yerde nerdeyse hiç hayvan sever yok. Esenler metro bölgesinde 150 ye yakın kedi var eskiden sadece kendi mahallemi beslerdim artık oraya da gitmeye başladım. 15 kg mama çok çabuk bitiyor artan fiyatlardan dolayı uygun fiyatlı mamalar alıyorum. Sokak hayvanları için normalde de çok kaliteli mama alamıyoruz bu fiyatlarla daha da kötü mamalara yönelmek zorunda kaldık...
Çok yazık gerçekten

teddybal

Ekim başında Hill's 7kg tuna balıklı mamayı kaliteli bir satıcıda 250tl'ye görmüştüm, 11.11 indirimlerinde 500lerde geziyordu, hadi bir şeyler fiyatça artar da bu kadar mı artar ve bu kadar hızlı mı artar..

hannnngggg

sabah 7 gibi bu soruya cevap yazacaktım söylemek istediğim o kadar çok sey var ki böğüre böğüre ağlamak istiyorum ve cevap yazarken otobusu kaçırdım ise geç kaldım asgari ücretle çalışan birisiyim suan rezalet denilebilecek bir iste çalışıyorum 15 günde bir iznim var mesai ücreti yok ve günde 10 saat çalışıyorum yol ücretimde yok siz düşünün işsizlik beni yıpratıp bitirdiği için kötünün iyisi diyerekten başladım ve is çıkışı yolun karşısında olan eczaneden yakı aldım belim ve boynumun sızısını anlatamam bir acana mama almak kliniğe gidip muayene ettirmek bu kadar zor olmamalıydı halime acıyorum resmen kedime en iyi şekilde bakabilmek tek temennim kedim rahatsızlandı onu veterinere götüremiyorum çünkü iznim yok çünkü maaş gününü beklemem gerekiyor param yok ve her sabah akşam ise giderken beni sokakta buz gibi yerlerde yatan sesime duyarlı bekleyen kaç tane kedim var onlara da mama almam gerekiyor kendi evdeki kedimden daha vefalı olduklarını söylesem yalan olmaz ya param yetmezse mama veremezsem kahrolurum çünkü tek bekledikleri karınlarını doyurmak bir kediye mama vermeden es geçtiğimde yaşadığım hissi anlatamıyorum bunu yazarken gözlerimden yaş geldi moralim o kadar bozuk ki yasama hevesim umudum hiç birseyim kalmadı nasıl bas edeceğiz nasıl altından kalkacagız daha fazla çalışalım desek nasıl calısacagım daha ne kadar cabalayabilirim ben bu dünyanın taşından suyundan toprağından nefret ettim özür dilerim bunları söylediğim içinde sosyal hayatım olmadığı icin içimi dökecek kimsem yok bir saat dinlenmek ve kafa dağıtmak icin bu siteye giriyorum çaresizce soru soran evcil hayvanı rahatsızlanan hastalanan insanların kedilerini kopeklerini görünce ağlamamı durduramıyorum

duman_cat_world

Ben attım bilee :(

Vallahi çok zor durumdayız ülkece. Benim de kenarsa köşede biriktirdiğim 770 liram vardı sterline çevirdim değer kaybetmemesi için :/

orhdoner

Merhaba biz kendimize artık hiçbirşey almıyoruz sokak ve evdeki canlarımıza yetişebilmek için Allah sonumuzu hayretsin inşallah 🙏

duman_cat_world

Ben bi de öğrenciyim hem kendi kedim hem sokaktakiler zorlanıyorum bu gidişle her şeyin kalitesini düşürmek zorunda kalıyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin. Birden çok kedisi olanlar da çok zor durumda :(

Baliminannesii

Valla ben de sürekli kendimi mama fiyatlarını düşünürken buluyorum. Hem sokaktakilere hem evdekilere mama almak çok zor artık. Sokaktakilere 15 kg aldım ama o biterse tekrar alamam büyük ihtimal

diablerose

25 liraya aldigim kum bi anda 40 lira oldu. kademeli falan degil, çat diye. bgn ne alirsak yarin kârdayiz. sadece kedi degil her urun icin boyle.

gulsump

Ben de artan fiyatlardan dolayı zorlanmaya başladım, karma aşı 2 doz 400 lira olmuş, mama ve kum fiyatlarından bahsetmiyorum bile. Kendi harcamamdan iyice kıstım kızıma çalışıyorum artık. Kedi beslemek bile lüks oldu ne üzücü bir durum