Köpeğime Çişi Gelince Havlamayı Nasıl Öğretirim

esracngz

10 aylık çişi gelince havlamıyor eve yapıyor. Nasıl öğretirim

11 CEVAP

SelinTuksal

evde için de tuvalet eğitimi verin bence. sonra gecenin 3 ünde havlarsa bundan daha çok rahatsız olabiliirsiniz.

KedimVar

Çişi gelince havlamasını istemeniz biraz tuhaf. Bence havlamak yerine çişini tutmayı eve yapmamayı, dışarı çıkarınca yapmasını öğretin.

dollfacepersian

SelinTuksal
Bu yüzden yemek ve dışarı çıkıp gezme ihtiyacını giderme saatlerini düzenleyip gece uyumadan önce son kez çıkarıp ondan sonra yemek vermemesi gerekiyor ki sahibi uyurken gece tuvaleti gelmesin.
Konu sahibi Kral Köpek Ailesinin konuyla ilgili Youtube videosunu izlemenizi tavsiye ederim

  1. Bölüm https://m.youtube.com/watch?v=tFM78cH-mRA
    2.Bölüm https://m.youtube.com/watch?v=1NYsHiYi0ew

esracngz

Cıkarıyorum yapıyor ama çişi tutmuyor, tutsada eve yapıyor çıkınca bi daha yapıyor. Sıkısınca ses cıkarmıyor

SelinTuksal

kedimvar
hayvancağızın gece çişi gelirse ne olacak peki?

KedimVar

Evde çiş pedi bulundurabilirler. Zor durumda kalınca Oraya yapar ama genellikle 2 öğün verirler zaten. Bu iki öğün sabah 8 ve akşam 6-7 dersek yemeğini yiyince çıkarlar ve çıkınca tuvaletini yapar. Akşam 6-7 sonra bir şey yemeyeceği için tuvaletini tutması gerekmez akşam.. Zaten şöyle ki gece uyuduğu için tuvaletin pek sorun olacağını zannetmiyorum. Sabaha kadar tutabilir ve sabah çıkarırlar. En azından ben böyle yapıyordum. Umarım anlatabilmişimdir.

esracngz

Eve yapmasını engelleyemedim zaten. Ped var ona bazen yapıyor bazen kenara. Seslense cıkarırım dert değil ama yok. Bugün geldim eve çiş yapmış. Sabah 9 da mama yedi cıkardım işedi. Öğlen bi daha cıkardım aksam 5 gibi bi daha. 10 da eve geldim çiş yapmıs. Cıkardım bi daha yaptı. Tutabiliyor ama kasıtlı yapıyor. Yediği bişi de yok.

esracngz

10 gibi mama verdim çıktı yürüdü ciş yok az öncede yapmadı. Yani bilerek yapmıyor. Yeterince yürüyor. Dogru gramajda yiyor

esracngz

Yani gece 3 te seslenince cıkarmak bana daha kolay 6 da kaka temizliyorum hergün

esracngz

1 saat erken kalkıp temizleyip yemek veriyorum yiyor. O arada hazırlanıyorum. Evden cıkmadan çişe cıkarıyorum yapmıyor.

esracngz

Yani ben hazırlanana kadar gecen zaman ve erken kalktıgım 1 saat totalde 2 saat işemiyor