7 Aylık Kedim Dışarı Çıkmak İster Mi

elifmrtl1

Herkes psikolojimi bozdu bu yüzden böyle bir soru sorma gereği duydum lütfen aydınlatın beni. Erkek kedim 7 aylık henüz. Çok büyüdü ve herkes mart ayında evden kaçacağını söylüyor. Balkondan atlar bu diyorlar. Evde durmaz artık diyorlar. Büyüdüğünü asla kabullenemiyorum sanırım. Kaçarsa gelmemesinden çok korluyorum. Kedimin kaçmaması için ne yapmalıyım gerekirse ben çıkartırım dışarı ama nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum lütfen yardımcı olun.

8 CEVAP

Melisao

Evde kalabilir içiniz rahat etmese tasma alıp gezdirebilirsiniz

zfrshn

dışarıya çıkarırsanız kızgınlıkta kaçma ihtimali çok.Kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.

Gimlihanim

Kızgınlık döneminde genel olarak kaçıyorlar. Kısırlaştırdığınız zaman rahat edersiniz. Dışarıya merakı yok ise şuan için bence hiç de çıkarmayın. Ama merakı varsa ve devamını getirebilecekseniz arada bir göğüs tasması ile çıkarabilirsiniz. Yoğunsanız ve dışarıya çıkaramayacaksanız, bence hiç de çıkarmayın. Dışarıya çıkarmaya karar verirseniz aşılarının tam olması gerekiyor bu durumda.
Ayrıca çevrenizdekiler neden kaçacağını düşünüyor anlamış değilim. Bu yönde girişimi mi oluyor?

Gimlihanim

Düzeltiyorum. Kızgınlık döneminde genel olarak kediler evden kaçmıyor. Evden kaçan kediler, genel olarak kızgınlık döneminde oluyor. Belirtmek istedim 😅

gulsump

Kızgınlıkta olduklarında kaçabiliyorlar fakat kediniz kısırsa, evde büyümüşse kaçacağını zannetmiyorum.

Vejnurs

Merhabalar benim de kedim 7 aylık erkek aşırı derece de dışarı kaçma isteği mevcut kızgınlık döneminde olduğu için 2 defa girişimde bulundu ama başarılı olamadı çok şükür benim vet kedimi muayene edip Ocak Şubat gibi kısırlaştıralım dedi sizde mutlaka kısırlaştırın yoksa baş edemeyiz bunlarla biz :)

Lils

Kızgınlık döneminde kaçmak isteyebilir ama mart ayı ile alakası olmuyor kızgınlığın genelde. Sokaktaki kediler için hava ve yemek bulma koşulları mart ayında iyileşmeye başlıyor ama evdekiler hep iyi koşulda. Benim dişi kedim şubatta kızgınlığa girmeye başladı ve 1 hafta kızgınlıkta öbür hafta değildi. Erkek kedilerde kızgınlıktan hiç çıkmıyor hafifleyebilir ama bitmez

Phoenix3

Eviniz yüksekte değilse atlama ihtimali var bazı kedilerin. Balkona ve pencerelere dikkat edebilirsiniz, tasmayla ara ara gezdirebilirsiniz korkmuyorsa, kısırlaştırabilirsiniz. Ama dışarıya kendi başına çıkmaya alıştırmasayın, dışarısı çok tehlikleli olabiliyor bu tontikler için. Giderse geri gelemeyebilir :(