Geçmeyen Mantar

huqi

Ağustos ayında babam e-5 yolu üzerinde bebek buldu ve orda bırakamadı eve aldık, kedinin vücudunun her yeri mantardı 1,5 ay boyunca tedavi ettirdik ama maalesef bize ve sarman kedime bulaştı.
Kedimin şu an iki kulağı ve dudağı mantarlı. İç dış parazit için getirdiğimde hekim batikon ve ketoral kreme devam edin dedi ama her geçen gün kedimin mantarı ilerliyor, kulakları çok kötü çok üzülüyorum. İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz mümkünse çok pahalı olmayan bi veteriner önerir misiniz?
Kedisi mantar olanlar siz ne yaptınız? Nasıl geçti kedinizin mantarı?
Not: kedim çok fazla anne sütü alamamış, çocukların annesinden koparıp mahalleme attığı bir kediydi ilk bulduğumda da patilerinin içi mantardı batikon+ ketoral kremle geçmişti, geçen sene yine tekrarladı yine aynı şekilde geçti ama bu farklı bir mantar onun patisinde tekrarlıyordu bu sefer bi kediden geçti...
Kedim genel olarak bebekliğinden beri iştahsız günlük bi avuç mama bile zor yiyor, ıslak mamaya her kedi gibi bayılmıyor. Bi kaç ay önce kan tahlili yaptım kan değerleri iyi çıktı ama bağışıklığı her zaman düşük, tüyleri de çok döküldüğü için vetoskin almıştım.
Bağışıklığı yükselmesi için vitamin de önerebilirsiniz🙏

19 CEVAP

duman_cat_world

Merhaba cleapet nano sprey tavsiye ediyorum babamın bir arkadaşının kedisinin mantarı vardı araştırıp bu ürünü buldum veterinere gösterdiler hekimleri onaylamış. 1,5 haftada mantarı kesti 👍

nefeskedi

Merhaba biz de yakın zamanda mantar atlattık, aynen sizinki gibi bağışıklığı düşük bir kedim var. Veterinerimiz 1 hafta arayla 2 defa ecosinle yıkadı. Ona danışarak nano spreyi de kullandım. Veda phytominsi de yine danışarak kullanıyoruz. Yalnız bizim mantar çok kötü değildi o yüzden az uygulama yapıldı. Çok uygun fiyatlı bir tedavi değil ama en memnun kalınan uygulama diye duyuyoruz. Uzun süreli antibiyotik kullanımı, nemli ortam, stres, düşük bağışıklık maalesef mantar dostu.

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Burda mantar olan arkadaşlar ecosin ile banyo yapıldı iyileşti demişlerdi benim bilgim yok mantar ile ilgili ilinizde varsa fakulte araştırma hastanesine götürün daha ayrıntılı bakılır. Bağışıklık güçlendirici doğal ürünler kullanıyorum haftada iki kere kızılcık suyu yaş mamasına C vitamini Yüksek olduğu için iyi geliyor ayrıca kefir ya da ev yoğurdu ya da probiyotik activia yoğurt haftada üç kere veriyorum haşlama tavuk et suyuyla beraber ya da yaş mama mutlaka veriyorum. Benim kedim de ciğerlerinden rahatsızlık geçirdi 1 yıl içmediği ilaç kalmadı geçmedi kendim evde bu şekilde beslemeye gittim şuanda daha iyi durumu şükürler olsun 🙏

huqi

Çok geçmiş olsun size de

huqi

Klinik önerisi yapabilir misiniz

orhdoner

İstanbul’dasınız degil mi ? Bizim kedimizi avcılar fakulte hastanesine götürdük orda hocalar çok iyi baktı girişte söylüyorsunuz hoca ya muayene ettirmek istediğinizi ona göre bakıyorlar ek ücret de almadılar bizden memnun kaldık.

huqi

Cevaplarınız için çok teşekkür ederimm.
Ecosin ben de düşündüm ama kafam karışık o konuda ekşi sözlükte uygulayıpta memnun kalmayanlar olmuş, daha çok yayıldı diyenler olmuş bir de hava çok soğuk öyle bir şey yapar mıyım bilmiyorum...
Veda phytomins belki ben de alırım bağışıklığı yükselsin şu an vetoskin kullanıyorum ama onu da sorup alayım.
Veda phytomins'in güncel fiyatını biliyor musunuz? Vetoskin çok pahalıydı😔

nefeskedi

Ben de üşütür diye hep tedirgindim aynen, klinikte küvezde beklettiler kururken üşümesin diye. 140'a aldım 3 hafta önce. Vetoskin de mantar deri hastalığı olduğu için iyi gelebilir tabi.

Kedibeho

Merhaba ben yavru kedimi temmuzda sahiplendigimde heryeri mantardı oda anne sütü almamıstı 3 doz aşı ecosin ve gülce hanımdan bir karışım Nano sprey hepsini denedim daha yeni geçti yani ben geçti zannetmişim geçsede bulaşı devam ediyormuş yeni yavru almıştım yanına arkadas ona da bulaştı başa sardım resmen 5 aydır mantarla uğraşıyorum en iyisi aşı vurdurup gülce hanımın spreyini eş zamanlı kullanmak

Palyaco

İst tuzla kaplan veterinerlik oraya bir goturun derim

huqi

Güncel

blue_hpood

diğer konuları bilemeyeceğim fakat fırsatınız varsa iki kediyi ayırın bir süreliğine ve evi köşe bucak temizleyin derim. temassız durmayı biz biliyoruz fakat kediler bilemez maalesef, sürekli temas hâlindeler.

huqi

@kedibeho teşekkür ederim, gülce hanımı duydum öyle şeylere hiç inanmıyorum ama verdiği şeyler iyi geliyor mu sizce? Çok geçmiş olsun bu arada mantar maalesef çok illet bi hastalık geçti sanıyorsunuz yeniden çıkıyor bu sene çıkmazsa bile seneye tekrarlayabiliyor😔

huqi

Kedilerim birbirinden hiç hoşlanmıyor, hiçbir zaman anlaşamadılar. Yaşları uymuyor sanırım sarman kedim yaşlı kedimle oyun oynamak istedi ama yaşlı kedim hareket etmeyi sevmiyor bu yüzden hiç anlaşamadılar. Birbirleriyle asla temas etmezler, yan yana durmazlar 2 senedir böyle😒

mervedoganay

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Biz de neredeyse 1 buçuk yıla yakın mantar ile uğraşıyorduk. Geldiğinde mantar vardı kulağında. Aşı hiçbir işe yaradı. Ecosin ile geçti. Yoksa tekrar nüksetti. Kulağında ve vücudunda ecosin ve hap (ıtraspor) ile geçti. En son tekrar nüksetti. Hap (ıtraspor) karaciğeri çok yorduğu için hemen onu vermek istemedi vet. Farklı bir aşı denedik, gümüş suyu denedik, ketoral denedik ama olmadı. 3 bağışıklık iğnesi yapıldı. Hap öncesi tüm değerlerini görebilmek için kan tahlili yapıldı. Karaciğer değerleri çok kötü çıkmadı ama hap öncesi destek için karaciğer iğnesi oldu 3 tane. Bu süreçte hem hapa başladık hem de özel bir şampuan olan vet expert special ile haftada bir yıkadık artı olarak vetoskin ve vmp kullanmaya başladık. Bağışıklık için vedavet kullandık. Şu an İrmik çok şükür iyi. Tüm tüyleri tekrar çıktı. Kilo aldı. Keyfi yerinde. Sürekli kontrol ediyoruz vücudunu. Vetoskin'in bir kutusu bitmek üzere. Bir kutu bitince 1 ay ara verilip devam ediliyor. Vmp'ye de hala devam ediyoruz. Bu ikisi de deri ve tüy sağlığı için faydalı vitaminler içeriyor. Yılda bir bağışıklık iğnesi olacak ya da yılda bir ya da iki kutu vedavet kullanacağız. Vet hem destekleceğiz ki bağışıklık düşüp hastalık tekrar nüksetmesin dedi. Vet ten biz çok memnunuz ama Anadolu Yakası'nda. Kafanıza takılan bir şey olursa msj atabilirsiniz.